Jump to content
  • 0

Przekierowanie domen w multishopie


Ataszek

Question

Od kliku miesięcy mamy sklep na preście i postanowiliśmy stworzyć kilka mniejszych na nowym serwerze. 

Idea jest standardowa czyli multishop, kilka małych sklepów na jednej bazie. Podczas konfiguracji multishopu napotkaliśmy na problem mianowicie po - teoretycznie (wg wpisów na forach i tutoriali) - dobrej konfiguracji przekierowań i ustawieniu dwóch sklepów podczas wpisywania adresu tego drugiego trafiamy jednak do głównego.

 

Mamy dwie domeny, przykładowo x.pl i y.pl

 

Obecnie wygląda to tak:

Domena y.pl ma dns kierujący na hosting, na hostingu na koncie z głównym sklepem x.pl jest wskaźnik z domeny y.pl. W preście są domyślne ustawienia, instalacja presty jest po prastu w public_html. Oczywiście wpisana jest odpowiednia domena.

 

I co jest źle?

 

PS wiem, że podobne tematy się przewijały ale przeszukałem wszystkie i nic to nie dało.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po pierwsze wszystkie domeny muszą wskazywać ten sam katalog, po drugie w konfiguracji domen multistore domena y.pl i domena www.y.pl to są dwie różne domeny dlatego dla każdej należy podać oba wpisy z www i bez, jeśli zabraknie jakiegoś wpisu to kierować będzie na sklep domyślny.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za podpowiedź. Powiedz mi tylko proszę co rozumiesz poprzez "wskazywać". Próbowałem na różne sposoby ale i u dostawcy domeny i na hostingu przekierowania można robić do urla a nie na fizyczny katalog. 

Co drugiej wskazówki - w multistore dla danego sklepu można dodać jedną domenę, zakładam, że masz na myśli przekierowanie dla domeny z www na bez www, jeżeli tak to to jest już zrobione.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak krowie na rowie... No może i tak, krowa też nie odpowie jaki to hosting.

 

Skąd ja mogę wiedzieć jaki masz hosting i jakie w nim są ustawienia, po pierwsze nie znam wszystkich hostingów i wszystkich paneli direct admin, a różnią sie między sobą i to nie tylko szczegółami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Masz racje mało mi to mówi, może jakiś inny user ma dostęp do tego hostingu i wie co i jak tam wygląda. Generalnie ja bym nie odpuścił i wymagał bym od admina hostingu aby wskazał jak to należy zrobić lub żeby przekierował domenę ręcznie na katalog.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam ten sam problem. W direct admin moge  zrobic przekierowanie wskaźnikiem jako alias:

wska.jpg

 

 

 

Daje to tylko tyle, że przekierowuje mnie na wlasciwa strone sklepu.

 

Albo poprzez:

2.jpg

 

Nie wiem jaki nadac typ przekierowania i docelowy url. Sklep znajduje się pod sciezka: /domains/h    .pl/public_html.

 

 

Bardzo proszę o pomoc w imieniu kolegi, swoim i potomnych. W necie nigdzie w czytelny sposob nie jest powiedziane , jak powinna wygladac konfiguracja serwera do presta multistore. Mysle, ze konfiguracje presty mam ok, nie ma zreszta za bardzo co tam ustawiac:

 

kon.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązałem już problem. Faktycznie okazało się, że w panelu administracyjnym konta hostingowego musi być opcja "Przypisz katalog dla domen i subdomen" (nazwa w direct admin). Po zmianie w tej opcji ścieżek dla sklepów podrzędnych na ścieżkę gdzie na głównym koncie zainstalowana jest presta wszystko działa prawidłowo, po wpisaniu adresu dowolnego sklepu, pokazuje prawidłowy adres.

Cały problem jak się okazuje w tym, że na pierwotnym koncie tej opcji nie było, co zostało potwierdzone po kontakcie z adminem. Założyłem konto na hostingu gdzie taka opcja jest i problem został rozwiązany.

 

Mysle, ze konfiguracje presty mam ok

 

 

Nie do końca. Zrób tak jak mówi endriu107 i dodaj dla każdego sklepu dodatkowy url z www na początku i będzie ok. I jeszcze dla każdego sklepu jeden url musisz ustawić jako main url a widzę, że przy jednym urlu masz to zupełnie wyłączone, dodam dla pewności - mail url to nie jest url głównego sklepu :)

Edited by Ataszek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzieki z odpowiedz. Robi sie coraz ciekawiej;) Czyli , jezeli domena w moim wypadku ma delegacje na serwer x, gdzie w direct admin nie ma opcji przypisania katalogu musze wykupic serwer u innego dostawcy i przeniesc tam caly sklep, zeby moc przypisac daną domene ? Czy tez delegacja domeny ma byc na nowy serwer, a tam z kolei ustawic przekierowanie na serwer, gdzie obecnie zainstalowany jest sklep?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...