Jump to content
  • 0

Kombinacje ze stałą ilością - wyzwanie nie do przejścia?


ufogroup

Question

Witam, czy w standardzie prestashop jest możliwe ustawienie ilości sztuk ogólnie dla produktu, a nie przy każdej kombinacji? 

 

Już tłumaczę, sprzedaję komputery,  mam np. 10 szt. modelu X. W atrybutach dodaje możliwość wyboru w produkcie X np. pamięć ram 4GB więcej za dodatkowo 100zł. 

I tu pojawia się problem, w systemie ustawia się ilość dostępnych sztuk dla każdej kombinacji osobno, ale przecież ja mam tylko 10 komputerów, a nie 10 z pamięcią 2GB i 10 z pamięcią 4GB. Jak ktoś kupi 1szt. z pamięcią 2GB to powinno zostać 9 szt. obojętnie czy z 2GB czy 4szt, a zostaną 9 z 2GB i 10 z 2GB. Wynika z tego że mam 20 komputerów X, a nie 10. A gdy kombinacji jest 50? Bo jeszcze dysk większy itp.? produktów nie mam 500 a 10. 

 

Lub czy macie Państwo jakiś pomysł co podpowiedzieć programiście, żeby wykonał? Lub oferuje ktoś wykonanie takiej przeróbki?

post-1048333-0-70181100-1436000583_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Myślę, że najbardziej efektywnie byłoby do tego użyć jakiegoś bardziej zaawansowanego mechanizmu "paczek", tutaj przykład: http://addons.prestashop.com/pl/merchandising-prestashop-moduly/1015-advanced-pack-5-create-bundles-of-products.html

 

dzięki temu możesz stworzyć produkt Pamięć 2GB, pamięć 4GB czy nawet jeden produkt nazwany "Pamięć RAM", nadać mu atrybuty, 2,4,8,16 GB, tak samo zrobić z procesorem, wtedy tworzysz paczkę składającą się z budy, procka, płyty głównej, pamięci itd. klient może wybrać każdy produkt wg jego atrybutów, a potem produkt paczka zmniejszy swój stan magazynowi z 10 na 9, a także stan magazynowy produktów z którego został stworzony.

 

Nie ma problemów nie do przeskoczenia, za niektóre po prostu trzeba więcej zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za poradę, rzeczywiście jest to rozwiązanie, lecz niestety opcja ta ciekawie się prezentuje przy np. 2 atrybutach (np. komputer + ram + dysk), ale ja mam aż 11 atrybutów przy każdym komputerze (chyba, że edytuję wygląd dodatku ;-]). Nie mniej jednak dzięki za pomysł, już teraz wiem jak by można to rozwiązać programistycznie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...