Jump to content
  • 0

Najnowsza presta kilka pytań o moduły


magisterson

Question

siemanko,

 

1. czy w najnowszej prescie jest w standardzie moduł poczty polskiej i czy jest tracking przesyłek jakoś rozwiązany? Jeśli nie to czy polecacie jakiś moduł?

 

2. Czy newsletter wysyła spersonalizowane maila w stylu "witaj Piotr Nowak..."

 

3. czy jest jakis moduł/rozwiązanie które pozwoli mi śledzić to co robi klient w sklepie (głównie ten zarejestrowany). Chodzi mi o to abym mógł wiedzieć jakie strony przegląda, jakie produkty ogląda i np. czego wyszukuje tak abym mogł lepiej trafiać z towarem który jest w sklepie. Czyi chodzi mi o taki remarketing raczej. 

 

te opcje są mi bardzo potrzebne i ciekaw jestem czy istnieją jakieś pluginy do tego czy może juz w standardzie najnowsza presta to oferuje.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. Nie ma w standardzie, co miałby robić taki moduł do poczty polskiej?

2. Z presty nie da się wysyłać newslettera bez dodatkowych modułów.

3. Jest kilka modułów ułatwiających śledzenie klientów, jednak są to rozwiązania z reguły obciążające serwer, najlepszym rozwiązaniem jest google analytics.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzieki za szybka odpowiedź;)

 

ad.1 chodzi mi o to przede wszystkim, że jak pracownik sklepu przetwarza zamówienie to wpisuje numer przesyłki z palca do zamówienia i nadaje zamówieniu status "wysłane".

Klient dostaje maila z powiadomieniem oraz wyświetla mu się na koncie klienta (o ile jest zarejestrowany) ten numer przesyłki i może go kliknąć - przenosi go na strunę poczty i pokazuje się przesyłka. Lub nie musi go przenosić, wystarczy ten numer żeby się wyświetlał.

 

ad2. hmmmm.... to szkoda. A znasz jakiś tani albo darmowy moduł który pozwoli na wysyłke newslettera z opcją wybrania do jakich grup klientów chce go wysłać?

 

ad3. Google analytics pokazuje ogólnie jak to wygląda, a mi zależy na ogólnym widoku/analizie oraz na sprawdzeniu konkretnego jednego użytkownika (jesli jest zarejestrowany) co przegląda itp. Bo moi klienci to często moi dystrybutorzy i gdybym wiedział który klient czego dokładnie szuka to wiedziałbym lepiej co im oferować w moim sklepie, w którą stronę iść. Mój pracownik mógłby też dzwonić do danego klienta: "halo, halo... jutro będziemy mieli dostawę takiego i takiego produktu"

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. jest takie coś w standardzie, podczas ustawiania przewoźnika ustalasz adres śledzenia przesyłki typu emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=@ gdzie @ zostanie zastąpione numerem śledzenia który można wpisać w karcie zamówienia.

 

2. moduły są chyba eolia udostępnia darmowy, na addonsach są płatne w zależności jakich funkcji szukasz, jednak jeśli zamierzasz wysyłać newsletter dosyć często i w dużych ilościach to licz się z tym że możesz trafić na spam listy, więc warto zastanowić się nad jakimś innym rozwiązaniem typu mail chimp etc.

 

3. w analytics nie masz tylko ogólnie, można ustawić śledzenie konwersji etc. W standardzie jest moduł który nazywa się statsdata w nim możesz włączyć przechowywanie odwiedzanych stron przez klientów sklepu, jednak tak jak pisałem potrzebuje on sporo zasobów przy słabym procesorze serwera moduł może posadzić sklep a o wielkości bazy danych to już nie wspomnę do jakich rozmiarów może urosnąć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...