Jump to content

Problem z zalogowaniem


darek88

Recommended Posts

W jaki sposób istnieje możliwość rozwiązania polegającego na niemożliwości zalogowania się pomimo znajomości hasła. Problem ten wynika z próby zmiany adresu z localhost/prestashop/prestashop/admin123892 na localhost/prestashop/admin123892 oraz odpowiedniego przenoszenia plików oraz folderów. Pojawia się następujący komunikat:

Jest jeden błąd.

  1. Pracownik nie istnieje lub hasło jest nieprawidłowe.
Edited by darek88 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jest tak jak piszesz, ale dane do do bazy aby się zalogować też pobierze z tego pliku:

define('_DB_NAME_', 'presta');

define('_DB_USER_', 'root');
define('_DB_PASSWD_', 'haslo');

 

Dodatkowo hasło chyba musi mieć jakieś ustawione gdyz bez hasła do bazy nie zainstaluje presty.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
On 6/6/2015 at 9:09 AM, krzysiuus said:

Zaloguj się na phpmyadmin do bazy danych i w tabeli shop_url (dokładnie nie pamiętam) należy zmienić nazwę domeny na włąściwą gdzie został przeniesiony sklep.

Mam podobny problem, ale nie znajduję takiej tabli. Poza tym zrobiłem przywrócenie kopii bazy danych z panelu admina w moim hostingu i dalej to samo.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, endriu107 said:

Tabela PREFIX_shop_url jest wymagana więc musisz ją mieć.

Może powinienem dodać, że mam problem z prestą w wersji 1.4.0.17

Co dziwniejsze przywróciłem kopię bazy danych z panelu admina na moim hostingu.
 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, endriu107 said:

W tej wersji adres url sklepu jest z tego co pamiętam w tabeli ps_configuration.

niestety w tej tabeli jest 25 różnych wpisów, ale dotyczą wyboru języka, zamówień, kart produktów, wysyłki, podatki, w każdym razie każdy ma wartość cyfrową. jestem podłamany, bo szukałem już po DB i nie mogę znaleźć niczego co miałoby np domenę tą na której chwilowo baza była backupowana, tym bardziej dziwnie mnie ta sytuacja bo zrobiłem przywrócenie z napisaniem bazy na oryginalnym hostingu, gdzie ten sklep zawsze działał.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, endriu107 said:

25 wpisów to tylko na 1 stronie miałeś ponieważ na tyle jest ustawiona standardowo paginacja.

faktycznie, ale kolejna zagwostka: w pozycji PS_SHOP_DOMAIN jest wpisana prawidłowa domena, co prawda bez subdomeny www, ale gdzieś tam odnalazłem przy przesukiwaniu takie coś jak SUBDOMAIN i tam było "www", więc wyczyściłem pamięć przeglądarki i nic.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, endriu107 said:

Generalnie nie napisałeś jaki dokładnie masz problem. Na próbę możesz jeszcze usunąć plik htaccess.

Mam komunikat jak w pierwotnym poście, czyli:

Jest 1 błąd

Taki pracownik nie istnieje lub hasło jest nieprawidłowe.

Sytuacja od początku:
1. Chciałem zaktualizować prestę za pomocą modułu 1click

2. W trakcie się coś wysypało, nie mogłem z modułu przywrócić do zbackapowanej wersji sklepu, a widziałem w komunikatach, że np ten moduł usuwał i nadpisywał jakieś pliki, więc:

3. skopiowałem pliki sklepu z backup u siebie z powrotem na hosting + miałem bazę zbackapowaną na innym hostingu bo próbowałem tam wcześniej robić backup online i tam upgradować prestę, więc zaciągnąłem ją stamtąd i wrzuciłem na pierwotny hosting
4. sklep od frontu wygląda normalnie, ale nie mogę się zalogować, wyskakuje powyższy komunikat, więc przywróciłem wersję bazy na hostingu sprzed tej całej operacji z funkcją nadpisywania

 

5. szukałem pliku htaccess w katalogu głównym ale go nie widzę...

 

Edited by bozav (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2020 at 5:46 PM, endriu107 said:

To może od początku, czy próbowałeś opcji przywrócenia hasła? Czy próbowałeś zmienić hasło ręcznie w bazie danych? Czy użytkownik na którego dane się logujesz ma aktywne konto?

użytkownik ma aktywne, nie próbowałem nic, zaraz sprawdzę jak wpiszę ręcznie w bazie (teraz widać jakąś liczbę hexa, więc rozumiem że to jest zakodowane)

 

spróbowałem, zmiana hasła nic nie daje, spórbuję przywrócić

 

PRZYWRÓCENIE HASŁA POMOGŁO - TAK DLA POTOMNYCH

Edited by bozav (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...