Jump to content

Problem indexowania


webla

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie migracji do Prestashop. Zaimportowałem ponad 6000 produktów.

Ale mam teraz problem z zaindeksowaniem do wyszukiwania. Na początku był standardowy problem timeoute, ale po kilkukrotnym odpaleniu "Dodaj brakujące produkty do indeksu" doszedłem do magicznej liczby 4275 / 6171.

Teraz po kliknięciu "Dodaj brakujące produkty do indeksu" skrypt się odpala pracuje około 3 sekund i pozostaje pusta strona. Żadnego błędu. Nie ma znaczenia ile razy skrypt odpalam pozostaje cały czas ta sama ilość zaindeksowanych produktów. Przebudowywałem cały indeks ale i tak zawsze zatrzymuje się na tej liczbie.

Podejrzewam że coś zatrzymuje skrypt może jakiś produkt ale brak błędu uniemożliwia identyfikację problemu.

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym?

 

EDIT: przy kolejnym przebudowaniu indexu od początku stanęło na 5125 i znowu z tego nie chce drgnąć.

Edited by webla (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany.

Po włączeniu wyświetlania błędów okazało się że skrypt chciał ogromne ilości pamięci.

Próbowałem zwiększać pamięć do wartości po kilka GB ale to nic nie dawało.

Okazało się że skrypty prestashop odpowiedzialne za wyszukiwanie są źle napisane, więc jeżeli ktoś ma taki problem jak ja albo chce przyspieszyć wyszukiwanie na stronie niech dokona zmian w dwóch plikach albo czeka na poprawkę w której te zmiany będą opublikowane:

https://github.com/P...pull/2649/files

https://github.com/P...15dbbd53cdf52a3

 

EDIT: Trochę źle poradziłem okazało się po chwili że pomogło w backendzie a we frontendzie przestało działać wyszukiwanie. Więc jeżeli ktoś ma problem z indexowaniem niech pozmienia pliki zaindexuje a potem powróci do orginalnej wersji.

Edited by webla (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...