Jump to content

Problem ze składaniem zamówień i możliwością rejestracji


bienio

Recommended Posts

Witam,

mam problem ze swoją Prestą (ver 1.4.9.0.) przy próbie rejestracji lub złożenia szybkiego zamówienia, po wypełnieniu wszystkich danych w formularzach wyskakuje błąd:

 

"Opcja zakupu jako: osoba prywatna / firma jest wymagana."

 

Lecz w formularzu nigdzie nie wyświetla mi opcji wyboru zakupu jako osoba prywatna / firma.
Do niedawna wszystko było ok, nic nie aktualizowałem.

Moje pytanie: w którym pliku mogę przywrócić widoczność tej opcji? Sprawdzałem pliki authentication.tpl i order-opc-new-account.tpl ale nie mogę tam tego znaleźć.

adres sklepu:
http://sklep.wykladziny.pl/

 

Po dodaniu do koszyka towaru i kliknięciu "Zamawiam i płacę" przenosi do formularza.

Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odzew, do niedawna wszystko grało, nie instalowałem żadnych nowych modułów ani nie przerabiałem pod tym kątem szablonu - edytuję ten szablon po kimś, nie jestem pierwszą osobą która na nim pracuje. Jedyne co robiłem ostatnio to włączyłem sobie opcję "Szybkie zakupy". Próbowałem ją wyłączyć ale błąd jest dalej. A jeżeli chciałbym zlikwidować w ogóle ten warunek, konieczność zaznaczenia tej opcji, jakiś pomysł w którym pliku mogę to znaleźć?

 

Dzisiaj jakimś cudem jedna osoba się zarejestrowała i zrobiła zakupy... Sam próbuję i mam ten błąd, wcześniej, 2 dni temu dostałem info od klienta że nie może dokonać szybkich zakupów, bo ma ten monit o konieczności zaznaczenia tej opcji, której nie ma de facto. Nie mam pojęcia jak ta osoba dzisiaj dokonała tej rejestracji...

Edited by bienio (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

gdy nic sie "nie robiło" a cos przestalo dzialac:

albo zmienila sie wersja php na serwerze i przez to pewne funkcjonalnosci zaczely inaczej dzialac 

albo

to problem cache ktory zle sie zaladowal i teraz tam siedzi sobie

Link to comment
Share on other sites

Wiem już prawdopodobnie co jest problemem - szablon był zmodyfikowany w tym miejscu, a włączenie funkcji szybkich zakupów najprawdopodobniej zmodyfikowało jakieś pliki php i wywołuje ten błąd - odniesienie się do pola które zostało usunięte. Próbowałem wgrać na ftp stare pliki do folderu override/, wyczyściłem cache, ale nic to nie dało. Ma może ktoś jakiś pomysł które pliki podmienić z starego backupu? 

 

Cache czyściłem w folderach smarty/cache i /compile usuwając pliki.

 

Temat do zamknięcia: wgrałem stary backup i jest ok. 

Edited by bienio (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...