Jump to content
  • 0

Filtr produktów a jego cechy


clays

Question

Witam,

czy jest możliwość filtrowania produktów tak by wprowadzone do niego cechy były w produkcie różne od tych z filtra.

tzn. jak np. w filtrze chcę by mi wyszukiwało telefony z aparatem poniżej 20.7 mpx a w produkcie chce mieć w pisana cechę odnośnie aparatu 20.7mpx - przód 5mpx - tył.

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ta cecha to tylko jedna, ale gdy do telefonu np mam ich 4 to też mam to rozbijać na tyle pozycji? chcę tego uniknąć.

jest możliwość że do danej cechy wpisuję własna wartość - czyli np  HSDPA , HSPA+ , HSUPA , GPRS , EDGE , LTE 

ale w tym momencie nie wyświetla się ta cecha w filtrze 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jest też możliwość filtrowania za pomocą atrybutów lecz one wyświetlają się w produkcie przy cenie, czy jest możliwość by atrybuty były filtrowane ale nie pokazywane w produkcie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wiem to, chyba że w prowadzam cechy normalnie do danego produktu by były odpowiednio filtrowane i spróbowałbym je ukryć z .css'a a parametry produktu wprowadzać ręcznie do opisu. jest taka możliwość?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak dobrze zrozumiałem na początku chcesz ograniczyć długość bloku filtra, więc to rozwiązanie wydaje mi się zupełnie bez sensu. Wprowadzać cechy by je ukryć, ale żeby filtrowanie działało. Po co aż tak kombinować ?

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale wybierając jakieś cechy, które wykluczają inne lista się pomniejsza. Czyli następuje coś w rodzaju filtrowania filtrów. Ja bym raczej z tego wolał korzystać, niż kombinować jak koń pod górę. A pracuję obecnie nad filtrowaniem np do śrub napędowych, gdzie ilość parametrów jest kosmicznie długa. Ograniczając jednak wybór do średnicy lista filtrów skraca mi się przy każdym wyborze.

 

Żeby dostosować dokładnie do Twoich wymogów filtrowanie musiałbyś je praktycznie na nowo przepisać. Albo zmodyfikować całkowicie css'a i zrobić autoukrywanie cech po zjechaniu kursora z danej cechy.

 

 

Najprościej zrobiłbym coś na zasadzie węzłów głównych, z których wybranie odpowiednich cech skróci listę atrybutów do niezbędnego minimum. Ot choćby filtrowanie po przekątnej ekranu, rodzaju obudowy itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

prawie zrozumiałeś,

dokładnie chodzi mi o to że dodanie cechy do produktu który ma kilka parametrów za pomocą indywidualnych wartości jest możliwe lecz wówczas przez to tej cechy nie można filtrować, zależy mi na tym by tylko poszczególne parametry z danych cech dało się filtrować lecz wszystkie parametry w produkcie były przypisane do jednej cechy

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Powiem Ci tak. Szukałem takiego rozwiązania przez ponad 2 miesiące. Próbowałem najróżniejszych sposobów na filtrowanie tego w ten sposób jak opisujesz. I niestety nie znalazłem.

Mam dla przykładu śrubę, która pasuje do silników Honda, Volvo i Suzuki inne zaś np do Volvo i Suzuki, a jeszcze inna do Hondy i Suzuki. Mimo róznych kombinacji nie dałem rady tego rozwiązać i jedyne co mogłem zrobić to stworzenie podkategorii o nazwie "Śruby wg producentów", gdzie rozbiłem to na posczególnych producentów (w podkategoriach) i do każdej podkategorii przypisałem powiązania pasujące do śruby.

Ale to akurat rozwiązanie tylko i wyłącznie dla mojej wygody, żebym mógł klientowi szybciej coś znaleźć. Wiadomo przez coś takiego dynamicznego filtrowania raczej nie ma, ale to na chwilę obecną jedyny znany mi sposób żeby jakoś to ogarnąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

czyli pozostanie mi ukrywanie tych cech w produktach a wprowadzenie wszystkich dokładnie poprzez opis, bo w sprzętach komputerowych i rtv, agd nie da się tak niestety tego przeskoczyć, patrząc na sklepy internetowe mediaexpert,mediamarkt itp jest to w jakiś sposób rozwiązane, ciekawe tylko jak, możliwe że tak jak mówię

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam z kolei taką zagadkę: produkt - narty - opisywane są przez producenta jako przeznaczenie Allround/Freestyle. Oprócz tego są również takie z przeznaczeniem Allround i takie z przeznaczeniem Freestyle. Produkt, który ma cechę - przeznaczenie Allround/Freestyle chcę dodać do tych, które mają cechę Allround i Freestyle, żeby ten model pokazywał się w obu kategoriach. Nie chcę dodawać kolejnej kategorii do cechy przeznaczenie.  

Filtry tworzę na bazie modułu blok nakładania filtrów nawigacyjnych 2.2.0. Jest to wykonalne na bazie tego modułu?   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...