Jump to content
  • 0

Nowe szablony maili


kristosz

Question

Witam jak dodać nowe szablony maili które mógł bym dodać w nowych statusach? Próbowałem skopiować jakiś szablon w katalogu mails, nastepnie go przerobić i nadać mu inna nazwe. Pozniej w panelu administracyjnym w zakładce statusy i po wybraniu jakiegos statusu wybieram ten szablon z rozwijalnej listy i odtąd zaczyna sie problem. Po przydzieleniu danego statusu w zamówieniu ten email nie dochodzi. Bardzo prosibym o rady. Z góry dziękuje. Krzysiek.

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tak właśnie robie, ale nie dochodza te maile. Dochodzą tylko te które były domyślne i zostały przerobione przeze mnie czyli przykładowo bankwire, cheque, preparation. Zrobiłem je po swojemu i dochodza, ale jak tworze nowy kopiując np. bankwire i zmieniam mu nazwę na przyjęte i w edytorze przerabiam treść, nastepnie w statusie przypisuje ten szablon maila "przyjete" to taki mail nie dochodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Odkopię trochę temat. Chcę dodać nowy szablon maili dla nowego statusu. Przygotowane pliki wrzuciłem do:

 /mails/pl/

/themes/SZABLON/mails/pl/

Plik jest widoczny w panelu w tłumaczeniach ale w ustawieniach statusu gdy wybiorę ten szablon, nacisnę zapisz to otrzymuję błąd: "Nazwa istnieje.". Przez co nie zmienia mi szablonu dla tego statusu. Orientuje się ktoś w czym może być problem?

Pozdrawiam.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam.

 

Mam taki sam problem. Dodałem szablony jak kolega powyżej (pliki w lokalizacje 

/mails/pl/

/themes/SZABLON/mails/pl/)

i gdy chcę przypisać nowy szablon do statusu zamówienia to widzi nazwę tego szablonu, ale po pierwsze nie mam podglądu a po drugie nie mogę zapisać bo mam komunikat "pole template jest nieprawidłowe."

 

czy oprócz utworzenia nowych plików szablonu w lokalizacjach jak wyżej trzeba jeszcze jakieś operacje wykonać żeby je widziało?

 

edit:

ten błąd spowodowany był złą składnią nazwy. Po zmianie nazwy jest lepiej, jak wcisnę podgląd to otwiera okno ale błąd (strona nie została odnaleziona), zawartość pliku skopiowałem z innego pliku szablonu i na razie nie zmieniałem nic.

Ktoś może pomóc?

Edited by GrzegorzCh
zmiana (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...