Jump to content
  • 0

Export/import danych - pytanie


pavomils

Question

Pomagam znajomemu przy wdrożeniu nowego sklepu.
Postanowiliśmy, że stworzymy klona starego (wciąż działający - oparty na PS 1.4.6), dokonamy aktualizacji, dostosujemy nowy szablon, zainstalujemy nowe moduły itp. To już za nami!

Teraz najważniejsze - export/import danych jak:

- produkty (pojawiło się kilka nowych, wszystkie z atrybutami)

- klienci

- zamówienia

 

Czy jeśli ponownie stworzę klona i dokonam aktualizacji (wtedy struktura bazy danych będzie jednakowa w "starej" i nowej wersji sklepu) to czy samo podmienienie odpowiednich tabel załatwi sprawę? Jeśli tak to których tabel dokładnie dla danej grupy, bo zapewne istnieją powiązania i kierowanie się samą nazwą tabeli jest złudne.
Moje pytanie więc czy to jest możliwe? czy lepiej posiłkować się jakimś modułem do exportu i potem skorzystać z importu CSV w prescie - polecacie jakiś?

 

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Chyba najprościej to kolejny klon który aktualizujesz wtedy masz zachowane wszystkie zamówienia produkty etc. z pierwszego klona eksportujesz szablon wraz z modułami i wgrywasz go w drugim klonie wtedy powinieneś mieć wszystko w jednym miejscu. Na koniec testy i wrzucenie tego na docelowe miejsce.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja robilem to zawsze jak wyprowadzke z domu - najpierw odinstalowywalem wszystkie moduly - odinstalowywalem templatke - robilem 1click (wtedy nie ma zadnych bledow) i dopiero z tej bazy kopiowalem tabele zamowien, klientow itd

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Po przeczytaniu obydwu wypowiedzi wydaję mi się że, kombinacja obu pomysłów może być najlepszym rozwiązaniem.
Najpierw sprowadzenie starego sklepu do jak najczystszej wersji. Wyrzucę wszystkie moduły związane z szablonem a potem sam szablon (jest tego dość sporo). Potem update, import szablonu i modułów z przygotowanego sklepu.

Próbowałem już opcji: najpierw aktualizacja a potem import szablonu ale powstaje totalna sieczka bo moduł "importu/exportu szablonu" nie odinstalował z automatu modułów starego szablonu.

Generalnie najważniejszy jest w tym wszystkim czas jaki zajmie cała operacja. Sklep generuje dziennie kilka tys. obrotu i czas przez jaki będzie offline jest bardzo ważny.
Pozostaje najpierw zrobić wszytko "na sucho" a potem powtórzyć zabieg posługując się nabytym doświadczeniem.
 

Nadmienię jednak, że wciąż zakładam zakup odpowiedniego modułu (cena nie ma tu większego znaczenia), ale jak już jakiś posiada opcje exportu produktów i klientów to brakuje opcji zamówień. Jakieś sugestie???

 

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :)

Edited by pavomils (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...