Jump to content

Zakupy bez logowania ?


mano-a

Recommended Posts

Witam,

Przenosze się z innego sklepu na preste i próbuje skonfigurować ją pod moje potrzeby ale nie mogę znaleść jednej rzeczy. Udało mi się włączyć zakupy dla gości bez logowania, ale bardzo proszę o informację w jaki sposób mogę wprowadzić do presty zakupy bez rejestracji ?

 

Zależy mi na tym żeby wogóle nie było opcji logowania i zakładania kont, w trakcie zakupów klient ma podać tylko adres do wysyłki bez żadnych loginów itp... i tak samo chciałbym wyłączyć whislist, w jaki sposób mogę to zrobić ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ok rozumiem, a czy jeżeli w kodzie ustawie tą opcje tworzenia kont jako niewidoczną to czy również w krokach zamówienia nię będzie tam opcji tworzenia konta ? Bo teraz jest najpierw tworzenie konta i obok logowanie a dopiero na dole zakupy bez logowania a chodzi mi o to żeby wogóle tego nie było, żeby w krokach zamówienia było tylko to pole dla gości. Można tak to zrobić ?

Link to comment
Share on other sites

Da się to wszystko zrobić z tym ze nie jest to tylko jedna z miana w kodzie, zmiany będą w kilku plikach, w jednych będziesz ukrywał pewne elementy a w innych musisz pokazać elementy które normalnie są dostępne dopiero po wykonaniu pewnej akcji, tak jest np. z zakupami jako gość normalnie musisz kliknąć na przycisk aby sie pojawiło pole do uzupełnienia ale jeśli nie ma rejestracji to najlepiej aby było to już pokazane, i pisze tutaj o zamówieniach w jednym kroku w 5 nie ma to żadnego sensu.

Link to comment
Share on other sites

A czy jesteś wstanie opisać to w kilku krokach na zasadzie takiego tutoriala, jak to zrobić dla osoby która widzi preste pierwszy raz na oczy ? Bo nie chciał bym przypadkiem zrobić jakieś dziury w bezpieczeństwie sklepu i jakoś za bardzo naruszyć kodu. Swoją drogą uważam że taki tutek z opcją zrobienia zakupów bez rejestracji może być przydatny bo pewnie wiele osób prowadzi sklepy z towarem tak zwanym jednorazowym po który nie wraca się co tydzień czy co miesiąc i tworzenie specjalnie konta żeby zrobić zakupy jest bardzo mało user friendly ;) Wcześniej sklepu miałem na joomshopie i tam bez problemu można było to ustawić do tego stopnia żeby też ograniczyć pola do wpisania do minimum i było to świetne bo klient po prostu robi zakupy podaje tylko adres i tel i koniec, żadnych kont, żadnego logowania. W moim wypadku się to sprawdza i jest to dla mnie mega ważny element, dużo sprzedaży nie jest finalizowanych właśnie przez zbyt zagmatwany czyt. pracochłonny proces zakupów. I jeżeli odrazu przy tej modyfikacji też można usunąć opcje dodatkowego adresu było by świetnie, ma być tak prosto jak się da, jak to powiedział Jobs, jak coś ma dwa guziki to przynajmniej o jeden za dużo ;)

Link to comment
Share on other sites

Tutaj niestety muszę Cię zmartwić ponieważ taki tutorial nie ma za bardzo racji bytu i każdy kto by zrobił coś takiego tylko naraził by sie mnóstwo komentarzy użytkowników którzy by mieli pretensję że u nich nie działa itp.

Niestety presta to taki specyficzny twór który w większości opiera się na modułach i szablonie, napisany tutorial pod jeden szablon niekoniecznie musiałby działać dla innego szablonu (a są jeszcze różne wersje presty), poza tym jest to większa przeróbka, może nie jakaś mega ogromna ale chwile nad tym schodzi. Część niezbędnych informacji znajdziesz na forum więc jeśli czujesz się na siłach to zaczynaj przerabiać sklep i wracaj już z bardziej konkretnymi pytaniami wtedy postaram sie pomóc.

 

Być może presta nie posiada w standardzie pewnych opcji jakie posiadają pluginy do joomli czy wp jednak jest to bardzo dobra platforma na której można zrobić na prawdę dobrze prosperujący sklep, już wersja 1.5 była dużo lepsza od innych platform a od wersji 1.6 widać przeskok milowy.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm troche słabo  :(

Miałem na myśli standardowy szablon z wersji aktualnej czyli chyba 1.6, ale z tego co napisałeś to nawet jak ktoś mi pomoże to zrobić i się uda to za chwile będzie wersja 1.7 i tam może to nie działać, więc taka perspektywa nie zabardzo mi się podoba. Ale nasuwa mi się jeszcze jeden pomysł, czy jest np możliwość zainstalowania jakiegoś modułu (płatnego albo nie wszystko jedno) poprzez który można się logować za pomocą fb i tylko podawać adres do wysyłki, ALE warunek konieczny ten moduł musiałby chować opcje tworzenia konta, nie ma to działać na tej zasadzie że jest to dodatkowa opcja logowania tylko miało by być logowanie przez fb albo wysyłka bez rejestracji, jest może takie coś ?

Link to comment
Share on other sites

Obecnie aktualna wersja to 1.6.0.14 do 1.7 jeszcze daleko... Natomiast jeśli byś dokonał zmian na standardowym szablonie pod standardową jego nazwą to najbliższa aktualizacja czyli np. gdyby weszła wersja 1.6.0.15 nadpisała by te zmiany. Można sie przed tym bronić, a nawet powinno sie przed tym bronić i działać na kopii szablonu standardowego, wtedy nic nie zostanie nadpisane w szablonie z którego korzystamy.

 

Moduł logowania przez facebooka jest ale raczej nie spełni Twoich oczekiwań, tego typu moduły dodają po prostu dodatkową możliwość logowania się do sklepu, nic poza tym.

 

Więc najprościej i chyba najlepiej to utworzyć kopie szablonu i zacząć ją dostosowywać pod siebie.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jasne, to teraz tylko jedno pytanie na konic bo już nic innego mi nie przygodzi do głowy. Czy jest opcja żeby formularz do wypełnienia zakupów jako gośc dać nad pole utwórz konta i zaloguj w krokach zamówienia, można to łatwo zrobić przestawiając kolejność div w kodzie czy to też grubsza robota ? Jeżeli się da to proszę o info jak ?

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko problem polega na tym że niewiem nawet czego szukać jak te divy są nazwane i w których plikach tego szukać, do tej pory działałem na joomli a tam to wygląda zupełnie inaczej :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...