Jump to content

Rendeles


p4you

Recommended Posts

Sziasztok!

 

1.6.0.11 shopom van.

Nem talalom a hibat, de ha rendel vk nem kapok Mailt. De latom a rendeles a shopban, ha utalast valasztott. Ha viszont a vevö  Paypallal fizet, akkor rendeles nem is jön letre. Csak a vevök alatt megtalalom a nevet, s latom, hogy mi van a kosaraban, ugynevezett elarvult kosar van. Manualisan meg tudom az arut helyette rendelni, s beallitani, hogy ki van fiztetve.

 

remelem tud valaki segiteni, nagyon megköszönnem!

 

üdvözlettel

 

Melinda

 

Link to comment
Share on other sites

Kedves Melinda,

először ellenőrizze, hogy a shop képes levelet küldeni => ezt a Haladó Beállítások -> E-mail alatt, az "E-MAIL BEÁLLÍTÁS TESZTELÉSE" résznél.

Ha igen, akkor ellenőrizze a modulok közt, hogy a "mailalerts" modul be van-e kapcsolva. Ha igen, akkor nézze meg a beállításait (vagy mentse ki, jegyezze meg vagy fel) és deaktiválja, uninstallálja majd installálja a modult, melybe ismét belépve állítsa be/vissza az adatokat.

Aztán próba.

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm, de a problema melyebben lesz.

Hiszen ha a vevö kerdest tesz fel, akkor kapok mailt. A vevök is kapnak, ha vasarolnak, mert mar tovabbitottak ezt a levelet nekem. Ha uj arut teszek be, jön Mail, hogy keves a darabszam. 

De ha rendeles jön letre, nem kapok mailt. Illetve ami a legnagyobb problema, ha egyböl paypallal fizetnek AKKOR NINCS RENDELES. A kosarban marad az aru, nem kattintanak a most megrendelem gombra...

 

s ezek tetözesere tegnap a shop adomentesen adott el arut egy svajcinak, s mivel Paypallal fizetett, rendeles nem jött letre, meg akartam manualisan csinalni, de ennel a vevönel az se müködött egy html oldalra jutottam, total error volt.

 

szerintem nagyon komoly itt a problema...

Link to comment
Share on other sites

Nyilván én nem tudhattam, hogy ha a vevő kérdés tesz fel akkor arról kap mailt, ezt nem említette.

 

Újratelepítette a modult? Ezen végigment?

Ha igen, akkor ellenőrizze, hogy a levelek a helyükön vannak-e. A /mails/hu/ mappában ellenőrizze, hogy megvan-e az "order_conf.html". Ugyanezt nézze meg a téma esetében is, /OnTemaja/mails/hu/.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elöre irom most, nemetül hasznalom a shopot.

Az Email modult ujra telepitettük. Zöldre van allitva, kapjunk a rendelesröl mailt. S szinten zöld, hogy kapjunk mailt, ha vm nincs raktaron - ez a mail jött eddig is.

De order_conf.html nincs az email mappaban. Van egy csomo hasonlo, de order-rel egyik sem kezdödik.

Viszont thema van több, azt nem tudom, melyiket kellene megneznünk. Pontosan mi alatt talalhato?

 

Köszönöm :)

 

Link to comment
Share on other sites

Az admin-ban a Beállítások => Sablonok-ban látható, hogy melyik téma az aktív.

Egyébként ez lesz a probléma szerintem. Az order_conf.html kell. Nézze meg, hogy az aktív témában lévő /mails/de/ mappában található-e order_conf.html.

Vagy így, vagy úgy, de ez a fájl kell. Pótolja az eredeti .zip-ből ezt a fájlt mindkettő helyen (attól függően, hogy a témában egyáltalán van-e ilyen mappa, hogy /mails/).

Egy biztos: a gyökérkönyvtárban lévő /mails/de/ (vagy hu vagy en) mappában kell az order_conf.html. Próbálja meg pótolni mondjuk FTP-n keresztül.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

jön email, rendeltem a shopban, jött a vevönek mail, fizetesi felhivas s nekem is jött mail.

Meg lett az order.html, valahogy lassan aktualizalodott. De az ujra telepitese a modulnak, az nagyon jo tanacs volt.

 

 

De a masik problemam meg mindig fenall. Rendeltem probara a shopbol, s Paypalt valasztottam, kifizettem  - felakadt az oldal. Paypal Express. A fizetes megis sikerült, Paypaltol jött mail. De a shopban nem keletkezett rendeles. Meg az elarvult bevasarlokosar sincs meg. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...