Jump to content
  • 0

Automatyczne dodawanie klasy lub id


theDoris

Question

Witam serdecznie wszystkich.

 

W plkiu tpl mam coś w stylu:

 

<div class="klasa">{$zmienna_smarty}</div>

 

Teraz w zalezności od ilości wpisów w bazie ten div się powiela na stronie, jak dodam kolejny wpis to pojawia się o jeden div więcej, najnowszy na górze jako pierwszy itd. Wygląda to monotematycznie i chcę aby te divy pokolorować, czyli np zawsze piewszy od góry zielony, czerowny,  niebieski, różowy etc. Najlepiej by było gdyby z automatu do klasy dodawane były numery kolejne czyli

 

<div class="klasa1">zawartość1</div>

<div class="klasa2">zawartość2</div>

 

itd.

 

Może jakiś tutorial ktoś widział w sieci jak wymusić dopisywanie numeru kolejnego do klasy, ewentualnie jakiś inny sposób który pozwoli mi nadać osobne style dla tych kontenerów?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Już Panu nie chciałam zawracać głowy, ale chyba mam do Pana jakieś szczęście, moduł bloga działa świetnie jak na razie i oby tak dalej, dokładnie to chodzi mi o plik recent.tpl i tego diva: <div class="post-item"> z tego co widze to jest w pętli więc rozumie że mam to zrobic na takiej zasadzie:

 

<div class="post-item{$smarty.foreach.recent_posts.iteration}"> ?

 

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale generalnie to staram sie dobrać do zdjęcia każdego z postów i nadawać im różnego koloru obramowania być może później bedę chciała zmienić jeszcze kilka innych rzeczy więc wolę to zrozumieć niż dostać gotową odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...