Jump to content
  • 0

Problem ze sliderem na stronie głównej


Shibotsu

Question

Hej!

Zacząłem swoją przygodę z prestashopem i powoli ogarniam temat, ale mam jeden problem, którego nie mogę ugryźć, mianowicie Slider. Myślałem, że go skonfigurowałem, ale zamiast pokazu slideów, slider po prostu wyświetla wszystkie grafiki, jedna pod drugą. Co z tym zaradzić?

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

zerokalorii.pl

 

Używam custom template, próbowałem też rozwiązań z tego tematu: https://www.prestashop.com/forums/topic/338300-solved-1607-no-js-files-loaded/ na który trafiłem przy próbie szukania problemu nieładowanych plików .js. Dodam też, że sklep jest postawiony na home.pl - może to coś da bo wiem, że ten hosting jest koszmarny i same z nim problemy.

 

Z tego co widzę Carousel też się nie wyświetla poprawnie, zamiast 3 produktów w rzędzie z przesuwaniem ich w poziomie wyświetla wszystkie jeden po drugim...

Edited by Shibotsu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Fakt, są trzy pluginy, które mają złą ścieżkę.

<script type="text/javascript" src="//themes/vp_spices/js/autoload/10-bootstrap.min.js"></script>

<script type="text/javascript" src="//themes/vp_spices/js/autoload/15-jquery.total-storage.min.js"></script>

<script type="text/javascript" src="//themes/vp_spices/js/autoload/wow.min.js"></script>

 

Pytanie jak zamienić podwójny slash na pojedynczy? Bo to jest jedyny błąd - reszta ścieżki jest poprawna. Z tego co wiem w header.tpl jest reguła wywołująca pliki .js, oto ona:

{if isset($js_defer) && !$js_defer && isset($js_files) && isset($js_def)}     
        {$js_def}
            {foreach from=$js_files item=js_uri}
            <script type="text/javascript" src="{$js_uri|escape:'html':'UTF-8'}"></script>
            {/foreach}
        {/if}

Nie wiem jak to za bardzo ugryźć bez psucia reszty ścieżek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jedyne co zmieniałem w Back Office to włączenie opcji "Przenieś JavaScirpt na koniec" w funkcjonalności CCC - w celu sprawdzenia czy to rzeczywiście usunie mój problem (link wyżej) - nic innego nie zmieniałem. Problem był tak samo z modułem "Slider zdjęć na głównej stronie" - też wyświetla wszystkie zdjęcia jedno po drugim.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak na próbę zamień ten kod na jego skrócona wersję:

 

{if isset($js_files)}

{foreach from=$js_files item=js_uri}

<script type="text/javascript" src="{$js_uri}"></script>

{/foreach}

{/if}

 

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować dodać te skrypty z pełnymi ścieżkami do plików.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skrócona wersja nie pomogła. Na chwilę obecną w header.tpl mam tą skróconą wersję i dodane ręcznie te trzy ścieżki i są zdublowane z tymi błędnymi. Rozwiązanie tymczasowe czy komplikacji nie będzie?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...