Jump to content
  • 0

Smtp dla kei.pl


kristosz

Question

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie jak moge skonfigurować smtp mając hosting i domene w kei.pl ?

 

Kombinuje i kombinuje i nie moge tego ustawić, co tam trzeba wpisać? 

 

Mam subdomene przykładowo : subdomena.domena.com.pl oraz

poczte [email protected]

 

Nie jestem ekspertem także jakby ktoś by mi w miare łopatologicznie podpowiedział co tam dokładnie wpisać to byłoby super. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

co too tak ostatnio wszyscy maja problem z ustawieniem maila ...?

 

w ustawieniach smpt mozesz wpisac dowolnego maila ktorego masz zalozonego gdziekolwiek - ustawienia wystarczy przepisac z Faq lub meila aktywujacego danego uslugodawcy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tu właśnie chodzi o to że bedzie musiała to być poczta z domeny czyli założona na kei.pl ( nie moj sklep) , próbowalem juz to zrobic według ich faq odnośnie programów pocztowych i nic. Prosze jakby ktoś był w stanie pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W ustawieniach SMTP zamiast funkcji mail() użyj SMTP - port 465 SSL albo 587 TLS, użytkownik, hasło i serwer tak samo, jak przy każdym kliencie pocztowym.

 

Musisz tylko  uważać, żeby się maile zgadzały w ustawieniach SMTP i i w ustawieniach administracyjnych, wiele serwerów pocztowych ma specjalny filtr, który powoduje, ze odrzuci maila, kiedy adres nadawcy jest inny niż należący do użytkownika, który się loguje loginem i hasłem.

W takim przypadku próba wysłania skończy się w Postfixie (najpopularniejszy serwer SMTP), przkładowo takim komunikatem:

<~* 453 4.7.1 <[email protected]>: Sender address rejected: not owned by user [email protected]

W ogóle, jak coś "nie działa" to dobrze byłoby przytoczyć np kod odpowiedzi SMTP serwera, albo kawałek logu.

 

Z resztą pomoc na Keiu powinna pomoc, w końcu mają dostęp do logów na żywo, a kasę biorą chyba nie za wystawienie faktury.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...