Jump to content

Problem z PayPal


zbynio4

Recommended Posts

Witam, mam poważny problem z płatnościami i niestety nie potrafię od kilku dni wyszukać rozwiązania.

 

Sytuacja wygląda tak, sklep ma ustawione dwa rodzaje cen - domyślnie PLZ i dodatkowo funt GBP. Jak klient robi zakupy w polskich cenach wszystko jest ok czyli przy płatności jest właściwa suma w złotówkach.

 

Jednak gdy wyświetlają mu się ceny w funtach to w momencie płatności jest cena w złotówkach ... czyli zakładamy ze zrobił zakup za 100 funtów co uśredniając daje ponad 500 złotych ... płatność dla PayPala = 100 złotych ! czyli nie przelicza tych funtów na złotówki.

 

Czy któryś z szanownych kolegów może mnie naprowadzić na rozwiązanie tego problemu?

 

Link to comment
Share on other sites

@hatak jak pisałem wcześniej, polskie ceny wyświetlają się ok i płatność jest jak ma być. Ceny w UK przeliczają się również ok jednak gdy przychodzi do płacenia wartość zakupu w funtach wyświetla się jako złotówki.

Link to comment
Share on other sites

dalej nie rozumiem - pytam o to czy po zapisaniu zamowienia juz na zamowieniu jest zla suma? jesli tak to wina gdzies ustawien presty jesli nie to wina samego modulu - 

czy widnieje zla suma juz w ostatnim kroku sklepu czy dopiero w paypalu po zaplaceniu na ostatniej stronie gdzie sie loguje podaje dane?

 

czy w paypalu masz ustawiona walute i pln i gbp do odbierania? jesli nie to m oze ich problem automatycznego przeliczania?

Link to comment
Share on other sites

Która wersja prestashop? Jeśli 1.6.0.11 i w górę to problemem jest źle przeliczanie kursu gbp do PLN. Sam się zctym borykalem po aktualizacji i rozwiązanie jest proste wylacz moduł Google analitics i przeliczanie kursu wróci do normy. Domyślnie powinna być ustawiona w BO opcja domyślna waluta sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...