Jump to content
  • 0

[Solved]Prestashop 1.6.14 - jak dokończyć przerwaną instalację ręcznie?


Jacekalex

Question

Witam

 

Jak w temacie, Prestashop 1.6.14 oraz wcześniejsza 1.6.13 wysypuje się w takcie instalacji na poziomie 23%,

przy akcji tworzenia domyślnego sklepu i modułów językowych.

Próbowałem zarówno przy ustawieniu języka polskiego, jak i przy wybraniu angielskiego.

Wygląda to tak:

https://drive.google.com/folderview?id=0BxnxcErK-vmSS2VjRmw4ZHlaZ1U&usp=sharing

 

Kiedy próbuję kontynuować instalację, instalator zaczyna od nowa wczytywać bazę danych,

i albo ręcznie mu usunę wcześniej tabele z bazy, albo się wywali z radosnym komunikatem:

https://drive.google.com/folderview?id=0BxnxcErK-vmSS2VjRmw4ZHlaZ1U&usp=sharing

 

W logach serwera WWW i demona PHP czysto, ani śladu błędu.

Kłopot występuje na serwerach Apache-2.4.12 (php przez moduł Apacha) oraz Nginx-1.7.12 + PHP-FPM.

Wersja PHP - 5.5.24

Serwer Mysql - MariaDB-10.0.16

System Linux - Gentoo.

Dałem też nawet dla sktyptów php:

max_execution_time = 3600

memory_limit = 512M

display_errors = On

i to też nie pomogło, instalator po stworzeniu bazy się wysypuje zawsze w tym samym miejscu.

 

Próbowałem też na folderze Presty chmod 777 na wszystkie foldery i 666 na wszystkie pliki, ale to nie przyniosło żadnego rezultatu.

 

Żeby było weselej, ani w logach PHP czy Apacha, czy w logu samej Presty, ani na ekranie nie pokazał się żaden błąd wskazujący na konfigurację PHP

 

Czy da się dokończyć instalację, tzn wczytać te dane przykładowe i języki ręcznie, bez asystenta instalacji.

 

W ogóle kto wymyślił takie bzdury jak Installation Assistant czy 1-click-upgrade?

Wordpress, Joomla, Forum PHPBB3 i FLuxBB chodzą bez śladu błędu na Apachu i na Nginxie, żandego z tych skryptów nie instalowałem ostatnio dłużej, niż 15 minut, a z Prestą się gimnastykuję już drugi dzień bez  rezultatu,

takie to "ułatwienie" przez te wszystkie klikajła, które tylko niepotrzebnie komplikują robotę.

 

 

EDIT:

 

Presta przy inatslacji ciągnie tłumaczenia z internetu, dlatego do samej instalacji Apahe lub demon PHP (zaleznie od serwera) muszą mieć polączenie z internetem. :P

 

Za to ewidentym błedem w Prestashopie jest to, ze nie wyświetla w zadnym logu ani w isntalatorze kodu bledu PHP, który umożliwia szybkie zdiagnozowanie przyczyny problemu.

 

Pozdro

Edited by Jacekalex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...