Jump to content
  • 0

test


kristosz

Question

Witam, bardzo prosze o pomoc bo nie wiem czy sobie poradze.

 

Czy jeżeli mam stary sklep w obrebie mojej domeny na subdomenie przykładowo sklep.mojadomena.pl i chciałbym na testy uruchomić na drugiej subdomenie przykładowo sklep2.mojadomena.pl a później jak wszystko bedzie hulało to wywalić stary sklep ale subdomene sklep.mojadomena.pl przydzielić do presty to czy pojawią się jakieś problemy czy wystarczy na serwerze do danej subdomeny przydzielić folder z prestą i bedzie ok?

 

Jestem poki co laikiem i dopiero zaczynam także jakby ktoś był na tyle cierpliwy i uprzejmy to prosiłbym o wytłumaczenie bardzo dokładne co zrobic jeżeli się to wiąże ze zmianami w plikach. Bardzo dziekuje i pozdrawiam.

Edited by kristosz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Najlepiej zrobić osobną kopię sklepu na podanej subdomenie z osobną bazą danych.

Później - po zmianach można całość przenieść pod główną domenę (baza danych, pliki).

 

Waże tu jest podpięcie odpowiedniej bazy danych i zmiana linku do sklepu w panelu admina SEO/URL.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie do końca rozumiem. Jeszcze zaznacze że stary sklep nie jest na prescie. Nowy chciałbym zainstalowac na innej subdomenie i wrzucac wszystkie pliki robic modyfikacje itd. I jak juz bedzie wszystko ok i z jednego sklepu przerzuci sie produkty do nowego to stary likwiduje i nie wystarczy tego starego sklepu subdomeny zaparkowac na ściezce do nowego sklepu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Presta w bazie zapisuje na jakiej domenie jest przypisana po przekierowaniu docelowej domeny na prestę musisz zmienić adres docelowy w ustawieniach presty. Robisz tak że na subdomenie2 stawiasz cały sklep jak będzie gotowy to subdomene1 przekierowujesz na katalog sklepu subdomena2 nastepnie pozostaje tylko w ustawieniach presty zamienić subdomene2 na subdomene1 (Preferencje > SEO & URl). To powinno wystarczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

O bardzo dziekuje. Przetestowalem na czystej instalacji i działa. Ale mam jedną wątpliwość bo na innym forum ktoś mi jeszcze pisał że oprócz preferencje/seo url trzeba również zmienić wpis tabeli w bazie danych. Nie wie ktoś o ile to prawda i czy to niezbedne i jak to zrobic? Chodzi ponoc o jakas tabele presty url.

Edited by kristosz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie o jakąś tabelę tylko o tabele w bazie danych robi się tak kiedy przenosisz sklep, jeśli będzie miał obie domeny w tym samym czasie przekierowane na ten sam katalog to będąc zalogowany na starej domenie zmienisz ten wpis w panelu, on z automatu powinien nadpisać tą tabelę w bazie, wtedy się wylogujesz i zalogujesz na nowej domenie. Pewnie dodatkowo będzie to wymagało wygenerowania pliku htaccess i czyszczenia cache oraz cookies przeglądarki ale to są standardowe procedury przy tego typu zmianach.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...