Jump to content
  • 0

Bardzo prosty sklep/layout


seler

Question

Witajcie.

Potrzebuję stworzyć prosty sklep internetowy na przykładzie:

Tulimy.com

Malistore.pl
Calimali.com.pl
Malusie.pl

 

W jaki sposób mogę ograniczyć PrestaShop z wszystkich modułów aby wszystko było ograniczone do minimum? Włącznie z panelami w backoffice, jest tego po prostu za dużo wszystkiego dla mnie, wolałbym mieć to wszystko proste.

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

O ile od strony frontowej można uprościć praktycznie każdy szablon to już od strony backoffice nie będzie tak łatwo, tzn. można ukryć zakładki, tylko podczas użytkowania sklepu większość z nich może być potrzebna więc tak jak pisałem nie poszaleje w BO. Strona frontowa zależy od szablonu na którym ma się opierać sklep, i większość widoczna na sklepie to moduły, jednak nie wszystkie moduły można wyłączyć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

O ile od strony frontowej można uprościć praktycznie każdy szablon to już od strony backoffice nie będzie tak łatwo, tzn. można ukryć zakładki, tylko podczas użytkowania sklepu większość z nich może być potrzebna więc tak jak pisałem nie poszaleje w BO. Strona frontowa zależy od szablonu na którym ma się opierać sklep, i większość widoczna na sklepie to moduły, jednak nie wszystkie moduły można wyłączyć.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

W takim razie zajmę się tylko frontową stroną, mam kilka pytań - jak usunąć w default szablonie ten pasek od góry z kontakt/zadzwoń do nas? Jaki to moduł?

Jak całkowicie usunąć w widoku kategorii menu po lewej z opcjami kolorów, rozmiarów, 'nasze sklepy', 'informacje' 'nowe produkty'? Chciałbym, aby w przeglądzie kategorii były same produkty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

. Lewe menu możesz całkiem ukryć w ustawieniach szablonu lub wyłączyć te moduły lub odhaczyć te moduły z hooka left column.

Jakaś instrukcja? Byłbym wdzięczny, jestem świeży w PrestaShopie.

Jak robię to na chwilę obecną na localhoście, dostosuję swój szablon i sklep - wtedy mogę jakoś zapisać moduły/szablon i przesłać na serwer WWW czy muszę po kolei robić wszystko na nowo?

A! Jest opcja usunąć te startowe produkty/klienci, co są zaraz po instalacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może jest jakaś instrukcja (https://www.prestashop.com/pl/documentation), z całą pewnością tu na forum w poszczególnych wątkach znajdziesz to czego szukasz.

 

Da się przenieść gotowy szablon a nawet cały sklep.

 

Opcja jest ale niektóre moduły nie są zbyt dobre i usuwają część informacji a później wychodzą komplikacje, najlepiej to ręcznie w bazie pousuwać testowe zamówienia z wszystki niezbednych tabel, produkty możesz usunąć normalnie lub po prosty przerobić na inne produkty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Może jest jakaś instrukcja (https://www.prestashop.com/pl/documentation), z całą pewnością tu na forum w poszczególnych wątkach znajdziesz to czego szukasz.

 

Da się przenieść gotowy szablon a nawet cały sklep.

 

Opcja jest ale niektóre moduły nie są zbyt dobre i usuwają część informacji a później wychodzą komplikacje, najlepiej to ręcznie w bazie pousuwać testowe zamówienia z wszystki niezbednych tabel, produkty możesz usunąć normalnie lub po prosty przerobić na inne produkty.

Stwierdziłem, że nie ma sensu przeglądania całego manuala dot. PS i zapytam na forum właściwie tylko o usunięcie tego panelu po lewej stronie w produktach. Byłoby niezmiernie miło, gdyby doświadczony użytkownik poinstruował mnie w tym kierunku niż przeglądając długo manual. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak jak napisałem całą lewą kolumnę możesz wyłączyć w ustawieniach zaawansowanych szablonu, ewentualnie wyłączyć moduły z lewej kolumny, lub odhaczyć je z hooka left column. Czyli masz podane 3 możliwości, i wystarczy samemu popróbować aby przynajmniej wykonać jedną z nich.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wszystko już chyba ustawiłem, jak teraz skopiować całość serwisu/sklepu wraz z bazą na mój serwer? Kopiowanie plików zapewne nie wchodzi w grę, bo trzeba zmienić jeszcze 'Adres URL sklepu'

 

 

@EDIT:

Mimo utworzenia kategorii nie wyświetla się ona tak jak poprzednia:

http://gyazo.com/7cd25e711da72b67970dae3f1fafae74

http://gyazo.com/70538adcd0096472293a0c79c02d9c06

 

Co jest nie tak?

Edited by seler (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Edytowałeś moduł menu?

 

Musisz przenieś pliki i kopie bazy danych później zmienić ścieżkę dostępu do bazy danych i zmienić url w bazie danych.

 

P.S Nowe pytanie to nowy wątek.

Dziękuję po któryś raz już w tym wątku, nie spodziewałem się szczerze tak szybkiej odpowiedzi ze strony społeczności.

W takim razie to chyba na tyle, zaraz zakładam nowy wątek nt. zmiany ścieżki. (chyba, że można tutaj to kontynuować)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akurat polskie fora i polskojęzyczne fora (takie jak to) na temat presty są dobrym przykładem, w porównaniu do innych tematyczny forów (np. takich jak forum joomla gdzie na wstępie cię zjadą za brak wiedzy).

 

Staramy sie pomagać na tyle na ile możemy, jednak należy pamiętać że żadna osoba tutaj nie jest zatrudniona do odpowiadania na etacie i jeśli ktoś pomaga to z szczerych chęci.

 

Lepiej założyć nowy wątek wtedy w wyszukiwarce każdy kto szuka to znajdzie, jak będziemy kontynuować tutaj kilka tematów nikt więcej nie wyniesie z tego wątku żadnej pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...