Jump to content
  • 0

Domyślne kraje


RastaMan

Question

Witam, niestety mam pewien problem, chodzi o to że trochę namieszałem w krajach na potrzeby wcześniejszego ustawienia sklepu. Chciałbym przywrócić stare ustawienia krajów ale nie wiem gdzie i jak to zrobić poza ręcznym przepisaniem.

Czy jest jakaś opcja automatu przywrócenia wszystkich krajów?

Może podmiana jakiś plików pomoże?

 

Z góry dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

kraje i ich powiazania wystepuja w wielu miejscach w ustawieniach presta. zalezy co chcesz przywrocic konkretnie.

 

 

tak czy tak, zmiany, zastapienia plikow wiele nie dadza, bo wszystkie kraje, ich ustawienia itp. masz zapisane w bazie danych. ktore dokladnei kolumny? zalezy od tego co chcesz przywrocic. wystepowanie tabel z krajami to te z dopisakami _country czy _zone

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Chodzi o to, że pozmieniałem dane krajów wraz z numerami kierunkowymi oraz kodami pocztowymi.

Musiałem ograniczyć zasięg dotaw do okolic warszawy: kraje to gminy, strefy to powiaty.

Teraz mam już możliwość rozszerzenia dostaw do Polski i EU.

 

Chodzi tylko o nazwy krajów wraz z kodami i numery kierunkowe. (załącznik)

 

np: obecnie niemcy (DE) to u mnie Lesznowola w powiecie piaseczyńskim...

post-548772-0-10220900-1429536792_thumb.jpg

Edited by RastaMan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to narozrabiales :D

 

od razu powiem, nie bedzie prosto....

 

przywrocenie krajow i stref to pikus, tak jak wposmnialem przywroc sobie w bazie danych defaultowe ps_country i ps_zone (wraz z _lang, _shop) i zasandniczo tyle. tutaj zazyna sie "gorka". kraje sa powiazane w paru miejscach, m.in. w podatkach i ich "rules-ach" te tez albo bedziesz musial przypisac recznie albo tez ta tabele (ps_tax_rules_country) przywrocic z domyslnej. idac po tabeli dalej trafiam na przypisanie modulow do kraju (ps_modules_country), oraz co gorsze ps_product_country_tax, cart_rule_country_tax. jendak te dwa ostatnie uwarunkowane sa tym, czy byly one uzywane (podatki dla produktu) oraz bledne powiazania koszyka z nowymi, zmienionymi krajami. tutaj w starych koszykach bedziesz mial zamiast Lesznowoli to niemcy... nie wiem czy nie prosciej, przy takich zmianach byloby ruszyc ze sklepem od poczatku. przerzucenie tylko produktow, bo z klientami juz moze pojawic sie problem....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tabele krajów i stref możesz przywrócić spokojnie. Ale dalej musisz przywrocis wszystkie podatki i powiązane z nimi reguły dlankazego kraju z osobna. Dalej dlankazego strefy na nowo ustawić wysyłki. ... no jak napisałem. Narozrabiales sobie i przywrócić będzie ciężko. Dotychczasowe zamówienia tez po takiej zmianie się pory Pia. Dlatego jakbym miał już robić takie przerzuty to raczej zamówienia i klientów nie mówiąc o koszyka bym przeczyscil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...