Jump to content
  • 0

Problem z płatnościami


Ksero

Question

Witam Serdecznie,

 

nie jestem informatykiem a właśnie stworzyłem swój pierwszy sklep na prestashopie. Jest to test moich umiejętności na przyszłość. Pojawiły się problemy pod sam koniec, przy modułach płatności.

 

Wgrałem:

przelew na konto

przelewy24

transferuj

 

nic z tego, zaden nie działa.

 

Przelew na konto i transferuj - server 500 error.

przelewy 24 - da się zapłacić ale mi w sklepie wyskakuje tylko koszyk online i że nie złożono zamówienia.

 

 

post-988436-0-55303800-1429093464_thumb.jpg

post-988436-0-76320900-1429093509_thumb.jpg

post-988436-0-19256200-1429093655_thumb.jpg

post-988436-0-86728700-1429093662_thumb.jpg

post-988436-0-17360000-1429093666_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to czysta instalacja czy upgrade? chyab raczej to drugie. na pierwszych screenach masz wprost wykazany blad "unknow column 'round_mode'" w wykazanej tabeli "ps_orders" czyli brak kolumny 'round_mode'. musisz ja dodac (tutaj musialbys podgladnac jaki to typ kolumny i jej ustaiwenia). raczej to bedzie bolaczka wszystkich twoich modulow platnosci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

to czysta instalacja czy upgrade? chyab raczej to drugie. na pierwszych screenach masz wprost wykazany blad "unknow column 'round_mode'" w wykazanej tabeli "ps_orders" czyli brak kolumny 'round_mode'. musisz ja dodac (tutaj musialbys podgladnac jaki to typ kolumny i jej ustaiwenia). raczej to bedzie bolaczka wszystkich twoich modulow platnosci

 

Nie upgradowałem, jak to zrobic krok po kroku?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a jakies dodatkowe modulu juz instalowales?  jaka to dokladnie wersja PS?

Wersja PrestaShop 1.6.0.14

Obecnie używany szablon default-bootstrap

 

Moduł Cookies v1.3.6 - przez MyPresta.eu

Przelewy24 v3.2.8 - przez Dialcom24

Transferuj.pl v2.5 - przez Transferuj.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Po pierwsze to przyjazne urle źle funkcjonują. Prawdopodobnie wina .htaccess.

W SEO&URL wyłącz urle, zapisz, włącz urle, zapisz.

2. Nie instaluj na raz stu ;) modułów płatności, bo nie wiadomo który wali bugi.

Odinstaluj transferuj i platnosci24. Skonfiguruj przelew bankowy. Zrób test działania. Jak OK przejdź dalej. Zainstaluj platnosci24, zrób test działania. Jak OK itd. itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Po pierwsze to przyjazne urle źle funkcjonują. Prawdopodobnie wina .htaccess.

W SEO&URL wyłącz urle, zapisz, włącz urle, zapisz.

2. Nie instaluj na raz stu ;) modułów płatności, bo nie wiadomo który wali bugi.

Odinstaluj transferuj i platnosci24. Skonfiguruj przelew bankowy. Zrób test działania. Jak OK przejdź dalej. Zainstaluj platnosci24, zrób test działania. Jak OK itd. itd.

Wszystko zrobiłem wg. instrukcji

 

w załączniku wynik

post-988436-0-68929000-1429108308_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

`round_mode` to po prostu metoda zaokrąglania wartości.

Jak masz zdefiniowane w Preferencje -> Ogólne

Tryb zaokrąglania, Typ zaokrąglenia i Ilość miejsc dziesiętnych

 

Edit:

Ten jeden grosz brutto może być przyczyną. Na większych wartościach też się wywala?

Edited by Yabber (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

`round_mode` to po prostu metoda zaokrąglania wartości.

Jak masz zdefiniowane w Preferencje -> Ogólne

Tryb zaokrąglania, Typ zaokrąglenia i Ilość miejsc dziesiętnych

 

Edit:

Ten jeden grosz brutto może być przyczyną. Na większych wartościach też się wywala?

 

Przy 185 zł to samo

post-988436-0-55541100-1429111255_thumb.jpg

post-988436-0-53720400-1429111256_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziwny ten błąd :(

W instalce presty:

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/blob/1.6/install-dev/data/db_structure.sql

jest jak wół:

CREATE TABLE `PREFIX_orders` (

`round_mode` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '2',

 

A tobie wrzeszczy, że nie ma pola `round_mode` w tabeli ps_orders.

 

Jeszcze tylko pozostaje phpmyadminem sprawdzić czy jest to pole w tej tabeli, czy go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nei do konca jak wol, patrzylem na instalke 1.6.0.9 i tam nie ma tej kolumny. dlatego tez pytalem o wersje. metoda zaokraglania jest ale w configuration. dlatego tez pytalem o jakis modul. jakos wersje powyzej .9 do mnie nie przemawiaja. patrzsac po forahc to wiecej bledow niz nowosci ;) nie mam nawet demowki, zeby zagladnac w tabele co tam nakombinwali

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok, jak to rozwiązać?

Zaloguj się do phpMyAdmina (dane dostępowe lub link do phpMyAdmina powinieneś mieć w panelu administracyjnym swojego hostingu).

Kliknij na górze "SQL"

Wpisz zapytanie:

ALTER TABLE `ps_orders` ADD `round_mode` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '2';

I wykonaj.

Zrób test płatności.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zaloguj się do phpMyAdmina (dane dostępowe lub link do phpMyAdmina powinieneś mieć w panelu administracyjnym swojego hostingu).

Kliknij na górze "SQL"

Wpisz zapytanie:

ALTER TABLE `ps_orders` ADD `round_mode` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '2';

I wykonaj.

Zrób test płatności.

Ku...a, jesteś geniuszem! Powinieneś tam pracować. Tyle się z tym g....m męczyłem, 2 miesiące z tymi od płatności wymieniałem korespondencje, ehhhh.

 

Tematu proszę jeszcze nie zamykać, dam znać co i jak po kilku dniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pracuje powoli nad stroną i mam kilka pytań.

 

 1.Chciałbym utworzyć zakładkę - regulamin i zrobić to jako zwykła stronę z tekstem. Jak tego dokonać? (wiem jak wrzucić coś w zakładkę ale jak utworzyć stronę z tekstem?)

 2.Jak przekierować wiadomości które ktoś wypisuje w formularzu "kontakt z nami" na maila?

 3.Jak dodać automatyczną wiadomość po zakupie która wyświetla się na stronie?

 4.Jak dodać automatyczną wiadomość po zakupie która leci na maila?

Edited by Ksero (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. strona CMS (PA > Preferencje > CMS)

 

2. PA > klienci > kontakty

 

3. nie wiem czy dobrze zrozumiealem ale strona 'order-confirmation.tpl'

 

4. mail 'order_conf.html / .txt'

 

3 i 4 punk moglbys opsiac blizej co i gdzie chcialbys osiagnac bo troche malo to zrozumiale

1. Dzieki;)

2. wiadomosc trafia do spamu i w naglowku jest (no sync) - da sie to jakos usprawnic?

3. to jest plik w katalogu na serwerze? jeśli tak to jaka jest ścieżka?

4. j/w

 

co do 3 i 4 to chciałbym by osobie która coś zamówi wyświetlniła się wiadomość, że ma czekać na maila zwrotnego z dalszymi instrukcjami a na maila w tym czasie poszla automatycznie wygenerowana wiadomosc czyli te wlasnie instrukcje

Link to comment
Share on other sites

  • 0

witam,

 

moze ktos bylby w stanie pomoc z problemem platnosci za pomoca przelewy24.

 

wszystko przebiega sprawnie, od momentu dodania przedmiotu do koszyka po final transakcji na stronie banku lub inaczej. i teraz tak

 

status zamowienia w p24 to

 

Status Do wykorzystania   Wysłana do sklepu

Tak (10)

 

natomiast status zamowienia w prestashop to:

 

8.gif Błąd płatonści  

2015-04-19 14:15:18

 

nie moge znalezc przyczyny problemu. dodatkowo w presta pojawia sie taki dziwny komunikat w zakladce platnosci:

 

Uwaga 0,00 zł płatność zamiast 2,00 zł

 

sugruje to, ze przelewy24 nie otrzymaly wplaty, jednak otrzymaly poniewaz pieniadze z konta zostaly pobrane.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1 temat = 1 zagadnienie lub 1 pytanie
- Jeżeli masz więcej pytań, otwórz więcej nowych tematów!
- Nie zadawaj pytania w wątku, który zajmuje się innym tematem. Otwórz nowy wątek, nie ma w tym nic złego.

 

Temat uważam za zamknięty.

Edited by Ksero (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Mam dokładnie ten sam problem z płatnościami error 500. Nie mniej jednak rozwiązanie typu nie pomogło.

ALTER TABLE `ps_orders` ADD `round_mode` tinyint(1) NOT NULL DEFAULT '2';

W bazie danych mam tabele z polem round_mode i dokładnie tymi samymi parametrami. Nadal mam problem nie rozwiązany.

 

PS 1.6.1.7PL

Edited by flamaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

Mam ten sam problem. Wybieram płatność przelewem lub płatność tpay.com i po zatwierdzeniu metody płatności przenosi mnie na stronę z error 500. Po włączeniu trybu DEV mam następujące błędy:


Warning: include_once(//tools/swift/Swift.php): failed to open stream: No such file or directory in /classes/Mail.php on line 27

Warning: include_once(): Failed opening '//tools/swift/Swift.php' for inclusion (include_path='/tools/htmlpurifier/standalone:.:/usr/local/php/pear5') in /classes/Mail.php on line 27

Warning: include_once(//tools/swift/Swift/Connection/SMTP.php): failed to open stream: No such file or directory in /classes/Mail.php on line 28

Warning: include_once(): Failed opening '//tools/swift/Swift/Connection/SMTP.php' for inclusion (include_path='/tools/htmlpurifier/standalone:.:/usr/local/php/pear5') in /classes/Mail.php on line 28

Warning: include_once(//tools/swift/Swift/Connection/NativeMail.php): failed to open stream: No such file or directory in /classes/Mail.php on line 29

Warning: include_once(): Failed opening '//tools/swift/Swift/Connection/NativeMail.php' for inclusion (include_path='/tools/htmlpurifier/standalone:.:/usr/local/php/pear5') in /classes/Mail.php on line 29

Warning: include_once(//tools/swift/Swift/Plugin/Decorator.php): failed to open stream: No such file or directory in /classes/Mail.php on line 30

Warning: include_once(): Failed opening '//tools/swift/Swift/Plugin/Decorator.php' for inclusion (include_path='/tools/htmlpurifier/standalone:.:/usr/local/php/pear5') in /classes/Mail.php on line 30

Fatal error: Class 'Swift_RecipientList' not found in /classes/Mail.php on line 181

Czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problem?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem rozwiązany.
W katalogu swift miałem jakieś dziwne pliki i brakowało pliku Swift.php
Wywaliłem wszystko z tego katalogu i wgrałem pliki z innego sklepu który juz stawiałem klientowi i wszystko było ok.
Jest różnica w plikach pomiędzy wersją 1.6.1.4 a 1.6.1.7

 

Mam nadzieję że nie zwiastuje to innych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...