Jump to content
  • 0

Bolączki nowego użytkownika PS


martsoni

Question

Witam, mam kilka pytań co do PS.
1. Wyświetlanie bloku filtrów nawigacyjnych, kategorii itp.
Jak ustawić by były wyświetlane na wszystkich stronach: głównej, kategorii, podkategorii, i produktów?
2. Przy zamówieniu 2 różnych produktów wysyłane są osobno maile dla każego. Jak zrobić by były wysyłane dla całego zamówienia a nie poszczególnych produktów (przypisane różne transporty dla poszczególnych produktów)
3. Chciał bym by pole NIP było wymagane (JEŚLI klient wpisze nazwę firmy, jeśli nie, nic się nie dzieje)

I jeszcze jedno, właśnie wypłynął ten problem...
Mam produkty z przypisanym konkretnym jednym tranposrtem (paleta 1m3 LUB paleta 3m3). Do KAŻDEGO produktu jest dodana również opcja "Odbiór własny" (darmowa dostawa)

Gdy kupowałem różne produkty gdy jeszcze nie było opcji darmowej dostawy, wszystko dobrze działało, koszty dostawy się sumowały itp itd.post-958389-0-90460300-1428923110_thumb.jpg
Teraz natomiast nie ma w ogóle do wyboru opcji innej niż darmowa dostawa.post-958389-0-92542500-1428923226_thumb.jpg
Jak ustawić by po prostu opcja 'odbior osobisty' pojawila sie na liscie do wyboru a reszta pozostała bez zmian (zsumowane rózne opcje dostawy w zalezności od produktów i ich undywidualnych transportów)

Jakieś sugestie? ;/
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

1. zakupic jakis modul zaawansowanego filtra. blocklayered (blok filtrow nawigacyjnych) uruchamia sie dziala na stornach 'category', nie bedzie dziala na glownej ani na stornei produktu, rowniez w wyszukiwarce czy tym podobnych poza "kateogrycznych" stronach.

 

2. no to juz dziwne, ale raczej staram sie pomijac rozne wysylki dla roznych produktow bo tutaj jest jeszcze presta za malo dopracowana np. przy wyborze roznych przewoznikow, ktore nie powielaja sie ani w jednym ani w drugim produkcie. tutaj presta glupieje w podsumowaniu.

 

3. albo musisz przerobic kontroler validacji i tam dopisac zaleznosci dla pola nip wzdledem firma albo uzyj (raczej niepoprawne, ale czesto uzywane) modulu europejski VAT bez validacji pola i NIP bedzie pojawial sie w wypadku wpisania czegokolwiek w pole firma, jak pole bedzie puste to pole tez nie bedzie wysweitlane.

 

problem z "teraz" to masz wlasnie opisane w pkt.2 dlatego raczej nikt tego nie uzywa.... zastanow sie, czy nie mozna by tego rozwiazac jakos zakresami wagowymi. tak sie najczesciej zastepuje ta opcje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. ROZWIĄZANY ;]
Preferencje > Szablony > Ustawienia Zaawansowane - zaznaczamy na których podstrona ma być wyświetlana kolumna lewa/prawa.

3. ok kumam coś się wymyśli

ale 2/teraz......
no właśnie nie mogę tego rozwiązać w przedziałach wagowych...

I tak mam dodane reguły wagowe.

Chodzi o to że produkt jest ściśle związany z dostawą.

Jedna Paleta 1m3 produktu kosztuje XXzł + XXzł/dostawa (przedziały mam ustawione na ilość.
Dwie Palety 1m3 produktu kosztuje 2XXzł + 2XXzł/dostawa

Jedna Paleta 3m3 produktu kosztuje YYzł + YYzł/dostawa.

I do tej pory wszystko łądnie się sumowało dodawało...

Gdy dodałem "odbiór własny" sądziłem żę po prostu doda się opcja do zaznaczenia taka i już... nic więcej
ALE NIE, wszystko musiało zniknąć i zostało tylko to...
Strasznie irytujące. Jeśli ktoś zna możę moduł by to skonfigurować odpowiednio?

Proszę o pomoc ;]

Edited by martsoni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. ok, ale jak pisalem, blok bedzie pokazywal tak czy tak sie tylko w kateogriach ;/ taka juz jego uroda ;)

 

2. juz raz mialem z tym laczeniem produkt/przewoznik przeprawe. nawet glowny support (forge) rozlozyl rece. dziala jak dziala i inaczej nie bedzie ;) nawet na prv padlo stwierdzenie, ze jest to nieudolna proba, niedopracowana funkcja. gdzies ktos popelnil blad i tak poszlo. zeby to dzialalo jak powionno to trzeba by pisac wszystkie kontrolery za to odpoweidzialne od poczatku.

 

moze pomoze tutaj "dodatkowy koszt dostawy" ?

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązałem problem z transportem ;]
Produkty mają przypisane własne transporty, każdy ma przypisany "odbiór własny" i wszystko się dobrze sumuje i jest do wyboru.

Teraz mnie jeszcze tylko irytują te maile.

Jak zrobić by mail był wysyłany jeden do zamówienia, jedna zsumowana płatność całości? Ogólnie przy zamawianiu różnych produktów z przypisanymi różnymi tranposrtami presta to traktuje jak rózne zamówienia. Da się to jakoś inaczej ustawić?

Taka opcja każdy mail osobno dla produktu jest niedopuszczalna. Naprawdę presta nie ma tego w standardzie?

Edited by martsoni (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...