Jump to content
  • 0

ustawienia Użyj SMTP. Tylko dla zaawansowanych


krzysztofsz

Question

Witam,

mam problem z ustawieniem tej funkcji

Użyj SMTP. Tylko dla zaawansowanych

 

Przy tej wszystko działa

Użyj funkcji mail() w PHP. Zalecane; działa w większości przypadków

lecz wiadomości zaczeły dochodzić do spamu na gmail i myślę że to jest powodem.

Ustawienia jakie wpisuje:

 

Serwer SMTP: smtp.(nazwaserwera).nazwa.pl
Użytkownik SMTP: [email protected]   oraz  [email protected]
Hasło SMTP: hasło do skrzynki pocztowej
Szyfrowanie: ssl/tlp
port 465

oraz bez szyfrowania i portem 587

 

przy takich ustawieniach nie wysyła maila do obsługi .

 

Mail z danymi oraz potwierdzeniem również nie przychodzi.

Prestashop to 1.2.2

 

Jak to ustawić dla nazwy.pl?

 

dodano:

sprawdzałem również na gmail i przy ustawieniach :

smtp.gmail.com

użytkownik [email protected]

szyfrowanie ssl

port 465

również nie działa.

Edited by krzysztofsz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

25 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

sorki , ze sie przzyczepie swojej teorii, ale juz to przerabialem - IP serwera pocztowego jest kompletnie inne niz strony - tak jest na hostingu wspoldzielonym

trzeba zawsze brac ten ip ktory jest w naglowku wiadomosci

 

co do smtp to przeciez nazwa udostepnia ich ustawienia jakie nalezy wklepac. (zreszta te same co w kliencie poczty)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

własnie przysłali mi ustawienia które po wklepaniu nie działają w smtp.

Próbowałem już wszystkich mozliwości jak wyżej napisałem i nic.

Adres ip maila jest ten sam co serwer

 

Proszę o pomoc jak to ustawić i w czym tkwi problem. Klient poczty oczywiście działa. Wklepuje to samo i nic, maile nie dochodzą a przy próbie wysłania wiadomości do obsługi sklepu lub wemastera pokazuje błąd 01  wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości

Edited by krzysztofsz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Presa do obsługi SMTP wykorzystuje gotowy komponent

Swift Mailer zlokalizowany w katalogu /tools/swift/.


W związku z tym, że posiadasz bardzo prehistoryczną ;) wersję presty, Swift Mailer też jest z poprzedniej ery i może działać nieprawidłowo.


 


Możesz podmienić swifta na najnowszego http://swiftmailer.org/ i zobaczyć czy to zaskoczy.


Swojego starego swifta oczywiście nie kasuj, tylko gdzieś zachowaj (jak eksperyment nie wypali, to przywrócisz stare ustawienia).


 


Sam nie wykonywałem takiego eksperymentu, więc nie wiem jak to się zachowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To nie jest moduł, to jest komponent zintegrowany z prestą i tego się nie instaluje.

W twojej preście jest swift 3 coś tam, czyli baaaardzo stary.

Może najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie instalki np. presty 1.4 albo 1.5 i podmienienie katalogu swift w toolsach.

https://www.prestashop.com/pl/wersje-deweloperskie#previous-version

 

Może zacznij od 1.4, żeby twoja presta za dużego szoku technologicznego nie przeżyła :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pobrałem ostatnią wersje 1.4. Swift podmieniony.

Niestety na ustawieniach emaila z nazwy.pl na którym jest serwer nie działa.

Zadziałało na gmailu na ustawieniach:

serwer smtp: smtp.gmail.com

użytkownik smtp: [email protected]

hasło smtp: ******

szyfrowanie ssl

port 465

Czy możliwe jest że błąd pochodzi z tego że na nazwie.pl mam litery w haśle pisane z dużych liter czy to dalej błąd ustawień?

Edited by krzysztofsz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czy możliwe jest że błąd pochodzi z tego że na nazwie.pl mam litery w haśle pisane z dużych liter czy to dalej błąd ustawień?

 

Wielkość znaków w haśle na pewno nie jest przyczyną błędu. Swift też już prawidłowo formatuje maile skoro dochodzą na gmaila.

 

Zrób takie ustawienie:

Serwer SMTP: nazwaserwera.nazwa.pl - BEZ smtp z przodu

Szyfrowanie: ssl/tlp

port 465

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podmienione i dalej nie działa. Sprawdzałem z nazwą.pl jakieś logi tzn. próbowałem wysyłać maile na różnych ustawieniach a konsultant zapisywał to w jakich godzinach była próba wysłania wiadomości i dostałem odpowiedź :

"

Dokonaliśmy weryfikacji logów serwera, uprzejmie informuję, że nie widać, aby skrypt prawidłowo połączył się pod skrzynkę e-mail.

Proszę zweryfikować czy adres serwera jest wprowadzony:

adresserwera.nazwa.pl

port 587

login [email protected]

"

wg. mnie cały czas podawane są błędne dane. Na gmailu wszystko działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problemem na pewno jest jakaś niestandardowa konfiguracja serwera nazwy.pl.

 

Siedzi sobie taki pomysłowy dobromir zwany adminem, w nosie dłubie i myśli sobie co tu wymyślić. Nalepi jakichś głupot w konfiguracji, bo uważa, że miliony serwerów na świecie są źle skonfigurowane i on wymyśli nowe standardy dla CAŁEGO świata. Ale niestety cały świat nie chce się podporządkować jego pomysłom. :(

Takich pomysłowych dobromirów ma nazwa.pl i home.pl.

 

Wracając do tematu to jeszcze możesz spróbować uruchomić smtp poprzez własną domenę.

1. W konfiguracji DNS swojej domeny sprawdź czy masz stworzony rekord MX - jak nie to go utwórz.

2. Dla domeny stwórz rekord A np. mail albo smtp (wsio rawno).

3. W preście podasz wtedy serwer smtp: mail.twojadomena.pl lub smtp.twojadomena.pl (zależy jaki rekord A utworzysz).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Męczę dalej nazwę aby coś wymyślili z tymi ustawieniami. Zobaczymy co odpowiedzą. Jak to nie wypali zrobię tak jak napisałeś. Czy tworząc ten rekord rozdzielam jakieś ustawienia serwera czy coś podobnie co mogą wpłynąć na działanie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To co opisałem jeśli chodzi o konfigurację domeny, to jest standard i pewnie już to masz (ale nie zaszkodzi zajżeć w konfigurację).

 

Rekordów A możesz sobie natworzyć tysiące, to tylko takie blabla przed nazwą domeny do rozdzielania funkcji domeny, takim blabla jest m.in. www, może być ftp, smtp, pop3 itd. itp.

A rekord MX to rekord wymiany poczty, który mapuje nazwę domeny DNS na nazwę serwera poczty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

odpowiedź nazwy:

Z naszej strony przetestowaliśmy wysyłkę wiadomości z Państwa serwera przy użyciu SMTP i na porcie 587 odbywa się ona poprawnie.

Sugeruję weryfikację skryptu po stronie Państwa aplikacji czy nie posiada ona szczególnej konfiguracji lub nie wymusza portu 25

pomimo podania innego w formularzu.

 

 

Gdzie presta zapisuje te ustawienia po wpisaniu w te pola? Możliwe że coś źle interpretuje w przypadku ustawień nazwy.pl ?

Czy da się włączyć raportowanie błędów w tej wersji lub jakoś to sprawdzić co jest źle wpisywane np nazwa serwera?

Edited by krzysztofsz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

czy udało się rozwiązać problem z ustawieniem poczty smtp w Prescie dla serwera nazwy.pl? Mam ten sam problem i nie wiem gdzie tkwi błąd. Posiadam aktualnie wersję na platformie ClickShop i tam wszystko działa i maile dochodzą. Te same dane wpisuje w Prescie i jest błąd... 

 

Jeśli udało się rozwiązać to proszę o jakieś wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie pomogło. A zmieniłem tak: 

 

http://bkmbiuro.nazwa.pl/allegro/mail.jpg

 

Dalej błąd:

 

Błąd: proszę sprawdzić konfigurację
Authentication failed using username 'kontakt@***.pl' and password '************'

 

Jeszcze jakiś inny powód? Czy coś może być w ustawieniach serwera? Serwer jest inny niż Nazwa.pl, jest na Netdc.

 

 

 

Ok udało się rozwiązać problem i wszystko działa. Problemem były ustawienia na serwerze na którym postawiona jest Presta.

Edited by johny-o (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...