Jump to content

Kompletní eshop jede pomalu až téměř vůbec


danielkonecny

Recommended Posts

Poslední dobou mi najíždí stránka eshopu i BO strašně pomale a v mnoha případech nenajede vůbec. Nastavení výkonu mám přesně jak bylo uvedeno na stránkách hostingu (přesně pro Prestashop), nemám nainstalované žádné zbytečné moduly ani shop není nijak zaplněný produkty či ostatními informacemi, teprv začínám. Nevíte kde by mohla být chyba? Nepřijde mi, že bych dělal něco neblahého, v poslední době, co by mohlo eshop nějak ovlivnit. Mám verzi 1.6.0.14, všechny moduly zaktualizované.

 

Díky moc :)

Link to comment
Share on other sites

Už jsem jim právě psal, problém byl prý s moc PHP požadavky (nebo nějak podobně, bohužel si to už nepamatuji) a podle nich to prý vyřeší optimalizace stránek, aby nebyly tak náročné, což jsem snad provedl. Ještě mi nabízeli dražší hosting s nabídkou vyššího výkonu, ale tak přece jednoduchý shop založený na Prestě nemůže být tak náročný. Nevím jestli to má něco společného s tímto problémem, ale i samotný web (eshop je na subdoméně), na kterém mám Drupal má podobné problémy, ale myslel jsem, že to spíš budou 2 na sobě nezávislé problémy, ale můžu se mýlit.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj

 

celý problém je v nastavení hostingu, doporučoval bych ti najít si kvalitní hosting, ale bohužel na za to budeš muset zaplatit, případně ti ho můžu nabídnout i sám.

Celý problém je v tom, abych společnosti co nabízejí hosting dosáhli velice nízkých cen, tak na hostingu osekají vše co můžou a pak je hosting levný, pro obyčejné weby to stačí, ale když na tom běží nějaký systém, třeba prestashop tak je to nedostačující.

Jediné co můžu doporučit je, zaplatit si za kvalitu a nehledat je cenu při výběru hostingu.

Link to comment
Share on other sites

Mám akorát základní hosting od Wedosu a myslel jsem, že bude dostatečný. Přece jenom e-shop na subdoméně v prvních pár týdnech jel bez problémů, až teď se začal nenačítat. Navíc web jede na Drupalu a má podobné problémy s načítáním, které se začaly objevovat až v posledních pár dnech. Kdyby jsem měl příliš slabý výkon k dispozici, tak by přece web jel špatně od začátku ne? :)

Ve Wedosu mě ještě odkázali na nějaký testovací nástroj, který u nich mají, s tím, že tohle je výsledek http://webpagetest.wedos.com/result/150406_QA_4/ na stránce na Drupalu a na Prestashopu a mi vyšlo tohle: http://webpagetest.wedos.com/result/150406_4S_3/. Bohužel mi tyto hodnoty nic neříkají.. :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problém jsem dá se říct vyřešil. Nebylo to ani tak moc ve wedosu (za těch pár korun to chápu, ale mohlo by to šlapat víc), ale v nastavení výkonu. Na zahraničních fórech jsem zjistil, že PS má celkem zabugované cachovani, takže jsem všechno, co mi doporučoval Wedos vypnul ve výkonu a už to jede rychle.

 

Ve velkých obrázcích to nemůže být v žádném případě, když tam jsou sotva 2 :))

Link to comment
Share on other sites

Tu stranku znam, asi jsem uz prosel opravdu vsechno :) Ja mam ccc zatim pozapinane, precejen to slo poznat na rychlosti. Ale hned jak dostanem na server google PageSpeed modul, tak to povypinam. Neprekompilovavani sablon mam taky.

 

Pisete ze mate cachovani dole uplne vypnute: jakou mate rychlost stranek? Ja postupnym zkousenim zjistil, ze u homepage kde nemam prakticky zadne produkty kvuli rychlosti neni rozdil postrehnutelny, ale na strankach kategorii a produktu, kde se uz s php pracuje o dost vic je to na rychlosti opravdu znat. Se zapnutym APC (zabehnutym, ale jeste nefragmentovany) neni problem dostat stranky pod dve sekundy na first view. Bez APC to byva k peti sekundam, coz je dost markantni. Jde proste poznat, ze presta predzvykava nejake php skripty nez posle uzivateli prvni data. Proto me zajima, jak rychle stranky mate vy a jak to pripadne resite.

 

EDIT: Uz jsem to zrejme rozlustil. V preste je dobre mit APC vypnute, protoze presta cachovat umi jen mizerne. Jedina vec na co je dobra je prave blocklayered modul, kde bez apc je load page 10-15 sekund, s apc 2-3 sekundy. Ale mit zapnute cachovani jen kvuli jednomu modulu je dost nehezke reseni.

Edited by peal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nezkusil, ani jsem netusim ze je neco takoveho k dispozici. Ja to prozatim udelal tak, ze jsem si na barvy udelal vlastni modul, vyuzivajici klasicky search controller.

Jake to ma mit vylepseni? A je to skutecne uz funkcni oprava, nebo je to jen o trochu rychlejsi?

Link to comment
Share on other sites

je tam uz kolem 80 změn některé mají souhrnný název improve performance a obsahují změny v práci s DB, ale je to stále jen dev verze...mezi posledními PR je na gitu jeden zaobírající se cacheFS je možné že i tam dojde k nějakým změnám.

Edited by XM4N (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zdravím Vás, 

Jsem v Prestě více než začátečník, ale měl jsem s výkonem podobný problém... Načítání stránky cca 3 až 5 s... VPS Wedos... Nastavoval jsem "výkon" dle doporučených návodů, ale marně. Pomohlo až toto nastavení, které mi nikdo nedoporučoval:

SMARTY: 

Kompilace šablony : Nikdy nepřekompilovat

Dočasná paměť: ANO

Typ Cache: souborový

Vyčistit Mezipaměť: pokud bylo něco změněno

 

REŽIM LADĚNÍ:

NE

NE

 

CCC (KOMBINACE, KOMPRESE A CACHE):

VŠE ANO

 

CACHOVÁNÍ:

Tady byla jediná změna oproti doporučenému nastavení a to

Uplně vypnout, tedy nastavení na "NE"

Zatím jsem žádný negativní vliv na výkon nenašel, naopak, shop najednou běží čistě, rychle a jsem spokojen...

 

Budu rád když moje "rada" pomůže ;-)

 

VelkéSvaly tečka CZ

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, mám stejný problém jako danielkonecny. Nahráno pár obrázků, o pár kilobajtech, ale web je pomalý. Hosting mám na savana.cz přičemž v tom bych problém neviděl. Přijde mi že jede pomalu od doby co jsem aktualizoval moduly. Popravdě už jsem celkem nasr..ý :-) Zkusím to podle těch návodů co tady píšete a dám vědět. 

Link to comment
Share on other sites

Podle mych zkusenosti opravdu pomaha spravne urcit problem, to znamena na ktere strance (homepage, kategorie, produkt...), zapnout na chvili debug a zkontrolovat mysql a moduly. Proste takova ta klasika. 

 

Co mi zatim nejvice zpomalovalo shop je toto:

- bloky s novym/doporucovanym zbozim, hlavne dalsi zbozi v teto kategorii. nahrava to moc dat a pritom zbytecne, takze pokud mozno srusit, nebo aspon omezit jen na par kusu.

- block layered, neboli filtry. to je kategorie sama o sobe, v soucasne dobe lepsi se tomu vyhnout uplne

- zapnute cachovani v optimalizaci dole: mam zkusenost jen s apc, ale presta cachuje spatne a cache za par hodin fragmentuje na 100%, takze zacne zpomalovat. Lepsi je to v preste vypnout, ale samozrejme na serveru mit apc zaple.

- zbytecne velke obrazky

- slider na homepage, pri nahravani stranky to stahuje vsechny obrazky ktere mate nastavene. pokud jich mate nastavenych 10, tak se jich stahne deset. Idealni je upravit nacitani na lazy load.

- zbytecne moduly: odstrante vse co jde, kazdy modul navic zpomaluje nacitani

Link to comment
Share on other sites

Takže, včera jsem se díval a vypadá to že prestashop.com mělo problém se servery nebo s něčím podobným, protože už mi to jede naprosto normálně. Zajímavé je, že tyto problémy mají už druhý den po sobě a to zrovna v době kdy jsem si poprvé nainstaloval tuto aplikaci. Nepřipadá mi to jako dobrá vizitka, kdyby se to stalo dva dny po sobě a měl bych už eshop v plném provozu asi bych to celé smazal a vybral si jiný opensource :-) přesto díky za radu. 

Link to comment
Share on other sites

Pokud by Vám nedělalo problém mi to vysvětlit byl bych rád. Mám totiž hosting na savana.cz a doménu přesměrovanou z active24, takže nechápu jak se může prestashop připojovat na cloud :-( data jsou uloženy na serverech savany, takže by s prestashop.com neměl být problém, nechápu to :-) Díky za odpověd či radu

Link to comment
Share on other sites

Zkusim to, snad vam nebudu vykladat nepravdy, vychazim z toho co vim a co mam odzkouseno.

Prestashop je mozno pouzivat jako cloudove reseni, coz je relativne novinka a v podstate mate hosting s predinstalovanou prestou na jejich serverech.

Ve vasem pripade mate ale zrejme klasickou instalaci, takze vsechna data jsou ulozena u vas (na serveru hostingu). Vse se tam take zpracovava, ke kontaktu se servery prestashopu podle me dochazi jen v backofficu v prehledu modulu, kde se kontroluje jestli neni k dispozici aktualizace. Takze nic, co by melo ovlivnit rychlost obchodu.

 

Jestli jste zazil nejake problemy s rychlosti, tak bych se vsadil ze slo nejspis o problem prave u hostingu, zvlast pokud mate sdileny hosting. Ve spicce muze mit vas shop k dispozici mene vykonu nez obvykle, coz se projevi zpomalenim. Jak jste vlastne dosel k tomu, ze byla chyba na presta serveru?

Link to comment
Share on other sites

Ještě se tedy podívám na další vlákna fora. Divné je že mi opravdu presta nefungovala v době kdy prováděli tuto opravu FRka, s rozestupem půl hodiny mi to pokaždé při načítání webu psalo jiný error. 

Link to comment
Share on other sites

Oká, teď mi to zase spadlo a vypisuje to tohle : Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2013] Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111. Psal jsem tam kde mám hosting a psali mi, že je problém tam kam mám přesměrovanou doménu. Nechápu to už. 

Link to comment
Share on other sites

Problém je s přípojením k DB, bud jím padlo a nebo je problém u nich na síti, také je možnost že dotyčná serv rovna je pod Ddos útokem, to způsobuje nedostupnost služeb, web nemusí být dostupný vůbec a nebo se data pomalu načítají, i když jsou rychle vygenerována. Nebo může dojít v rámci útoku k nemožnosti se připojit k DB.

 

Když není problém v nastavení presty, správné nastavení je na několika místech na internetu, tak je vždy problém s výkonem hostingu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...