Jump to content

ręczna zmiana cen, kategorii, ilości itp w bazie sql


eur3ka

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

chciałbym się dowiedzieć w których tabelach należy dokonać zmian np jeśli chciałbym zmienić cenę produktu. Na chwię obecną zlokalizowałem poniższe tabele (w nawiasie nazwa kolumny)

 

Nazwa produktu - ps_product_lang (name) - id_lang musi być odpowiednie dla opcji jezyka

Domyślna kategoria - ps_product, ps_product_shop (id_category_default)

Kategorie produktu - ps_category_product (id_category)

Cena pdst. - ps_product, ps_product_shop (price)

Cena ost. - ps_product, ps_product_shop (wholesale_price)

Ilość - ps_stock_available (quantity)

Stan - ps_product, ps_product_shop (condition)

Widoczy - ps_product, ps_product_shop (active)

 

czy to wystarczy aby prawidłowo dokonać zmian z takim skutkiem jakby pozmieniało się to w BO?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale po co takie kombinacje na bazie skoro intnieje "Import CSV"?

W pliku wystarczy dwa pola: ID produktu i nowa cena, a kontroler importu już będzie wiedział co i gdzie updejtować. :)

 

Zapewniam cię, że przy ręcznym pakowaniu tych danych do bazy do kilku przypadkowo znalezionych tabelek, na pewno nie będzie działać to prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

bo to ma być obsługa masowej zmiany różnych wartości, dlatego csv się nie nadaje. Poprostu moduł masowej zmiany ale narazie w zew pliku php, nie  połączony z PS. Dlatego prosiłbym o te informacje

Link to comment
Share on other sites

a może ktoś kto już robił podobne operacje lub moduł, napisze krótko gdzie co pozmieniać?  Yabber na najbliższe pół roku mam już książke do poczytania wiec sam rozumiesz, że nie  chce mi się analizować tyle kodu, prędzej zacznę testować to co mam;)  jednakże dziękuję za pomoc

Edited by eur3ka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...