Jump to content
  • 0

Instalacja nowego modułu - problem


prediger89

Question

Witam, posiadam sklep internetowy oparty na platformie Prestashop, moja wersja to: 1.5.6.0 Mam problem z instalacją nowego modułu, tzn. po kliknięciu w zakładkę "Moduły", wybieram "Dodaj nowy moduł" i wybraniu modułu, który chcę dodać pojawia mi się tekst: "500 Internal Error The server encountered an internal error and could not complete your request." Po uruchomieniu raportowania błędów pojawia mi się kuminukat:

"The file /sklep/modules/nazwa_modulu/classes/TimeByQuantity.php was encoded with the PHP 5.3 ionCube Encoder and requires PHP 5.3 to be installed. in Unknown on line 0"

 

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Ktoś może wie jak mi pomóc? Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Oznacza to tyle że twój serwer musi mieć zainstalowany ioncube i php w wersji przynajmniej 5.3

 

To jaką masz obecnie wersje php sprawdzisz w zakładce zaawansowane > informacje konfiguracyjne, zmiany można dokonać m.in. w pliku htaccess lub w ustawieniach hostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oznacza to tyle że twój serwer musi mieć zainstalowany ioncube i php w wersji przynajmniej 5.3

 

To jaką masz obecnie wersje php sprawdzisz w zakładce zaawansowane > informacje konfiguracyjne, zmiany można dokonać m.in. w pliku htaccess lub w ustawieniach hostingu.

 

Dziękuję za odpisanie :) Hmm, po sprawdzeniu okazało się, że moja wersja PHP to 5.2.17. A jak to zmienić na przynajmniej 5.3, tak aby nie rozwalić całego sklepu? Da się to zrobić? Jestem trochę zielony w sprawach Presty i nie za bardzo się orientuję 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Z tego co kojarzę to możesz to zrobić bezpośrednio w panelu home, i na pewno w pliku htaccess dodając coś takiego:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/ustawienie-interpretera-skryptow-za-pomoca-htaccess/

Chociaż nie wiem jak jest na home z ioncube.

 

A teraz ubiegając innych użytkowników tego forum, którzy po tym co przed chwilą napisałeś powiem UCIEKAJ z home, nie jest to przyjazny hosting pod prestashop, a i cenowo wypada gorzej od innych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za pomoc, zmieniłem PHP na 5.3 za pomocą tej strony: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/edycja-preferencji-dla-uslugi/

 

A teraz ubiegając innych użytkowników tego forum, którzy po tym co przed chwilą napisałeś powiem UCIEKAJ z home, nie jest to przyjazny hosting pod prestashop, a i cenowo wypada gorzej od innych.

Tu pełna zgoda, za 2 miesiące kończy mi się u nich domena i uciekam z home.pl A znasz jakiś inny, lepszy hosting, działający bez problemu z Prestą?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jest kilka np. linuxpl.com przenosiłem już sklepy własnie z home na linuxpl i widać różnicę nawet w samej prędkości działania sklepu beż żadnych dodatkowych zmian więc to już świadczy o czymś.

OK, to będę szukał czegoś lepszego. A to prawda, to mam wrażenie że na home.pl działa mój sklep jakoś wolno. Jeszcze raz dzięki za pomoc i za zajęcie się tematem. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...