Jump to content

$page_name nie działa w blocksearch-top.tpl


smooglerpl

Recommended Posts

Cześć.

Problem jest następujący. Jeśli wypiszę $page_name w header.tpl, to wszystko działa świetnie i na każdej stronie otrzymuję informację o jej nazwie. Natomiast jeśli wypiszę tą samą zmienną w blocksearch-top.tpl, wtedy zmienna takjakby ustawia się tylko raz i nie ważne, że zmieniam stronę, zawsze pisze np. index.

 

Co próbuję osiągnąć? Chcę do search_block_top dodać klasę, ale tylko wtedy gdy jest się na stronie głównej.

<div id="search_block_top" class="col-sm-4 clearfix {if $page_name =='index'}search-index{/if}">

Nie wiem czemu tak się dzieje, bo w pliku tpl homeslidera ta zmienna jest wykorzystana i działa poprawnie.

 

Jak to przeskoczyć?

Link to comment
Share on other sites

Jak rozumiem chcesz to zrobić dla celów stylowania, no to cóż, lepiej Ci zrobić:

 

#index #search_block_top zamiast używania $page_name, a gdy nawet chcesz dodać tam klasę dla jakiegoś javascript to zrób $('#index #search_block_top').addClass('search-index');

 

$page_name zostaje jedno bo blok wyszukiwania jest trzymany w cache i cache nie jest zmieniany na każdej podstronie, nie ma takiej potrzeby przy tym bloku, tylko taki klucz jest używany:

$key = $this->getCacheId('blocksearch-top'.((!isset($params['hook_mobile']) || !$params['hook_mobile']) ? '' : '-hook_mobile'));
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, to kolejny temat, dzięki któremu utwierdzam się w przekonaniu, że nie warto pytać na angielsko języcznej części forum. Zdążyłem już rozwiać swój problem właśnie przez js. Swoją drogą bardzo fajne themy na TF i gratuluję sukcesu :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...