Jump to content

Ödeme Sayfası Editleme

afebty

Recommended Posts

Bu ödeme sayfasında yeralan banka havalesiyle öde seçeneğinin yanında sipariş süreci daha uzun olacak yazısını bankwire dosyasında kodlar üzerinden simiştim. Websitesinde o yazı gayet güzel kalktı ancak bu seçeneği seçerek siparişimi onaylıyorum dediğimde ise beyaz bir sayfa çıkmaya başladı bende modülü kaldırıp tekrar yükledim düzeldi ancak yazı yine geldi. Modül çevirileri üzerinden çeviri yapamıyorum hosting kısıtlamaları sebebiyle.. ancak kodlar üzerinde değişiklik yapabiliyorum dosyayı bozmadan bu yazıyı ortadan kaldırmanın bir yolu varmıdır acaba? birde banka havalesi seçeneği çubuğu paypal ile öde sçeneği çubuğundan dana uzun görünüyor. ya paypalı uzatmak yada banka havale seçeneği çubuğunu kısaltarak aynı hizaya getirmenin bir yoluda var mıdır acaba. Birde havale seçeniğinde indirim tanımlayabilieceğimiz ücretsiz bir modül çıktı mı var mıdır bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

post-967747-0-42957500-1427052211_thumb.jpg

• 9 months later...

ben de cevabı merakla bekliyorum. siz çözdünüz mü?

Neredeki div içerisine? Ya ben bu konularda gelişmiş bir bilgiye sahip değilim daha ayrıntılı olarak anlatabilirseniz sevinirim

Merhabalar,

• anadizin/themes/temaniz/modules/bankwire/views/templates/hook/payment.tpl dosyasını açın,
  • aşağıdaki satırı bulun, (bende 26. satır)
{l s='Pay by bank wire' mod='bankwire'} <span>{l s='(order processing will be longer)' mod='bankwire'}</span>

ilgili alanı silin ya da herhangi bir şey yazın,

{l s='Pay by bank wire' mod='bankwire'} 

@afebty css ile ilgili sorunuza gelince; banka havalesi modülünün div genişliğini daraltınca daha iyi duracaktır. bunun için global.css 269. satırda aşağıdaki yüzdeliği 50% olarak ayarlayın, düzelecektir.

anadizin/themes/temaniz/css/global.css

.col-xs-12 {
    width: 100%;
}

Başarılar.

bir de üstteki kategorilerden birinin üstüne gelince resimler çıkıyor onu nasıl kaldırabilirim?

Merhabalar,

üstteki kategoriler derken menü modülünü mü kastediyorsunuz? Megamenü tarzında bir modül kullanıyor olmalısınız, Yönetim Paneli -> Modüller -> Menu modülünü bulup konfigure/duzenle butonuna tıklayarak gerekli düzenlemeleri yapabilir ve işlemler bittikten sonra cache 'i temizleyip, tekrar aktif edebilirsiniz.

Başarılar.