Jump to content

google "wykryło" szkodliwe oprogramowanie na stronie, przyczyna?


ewul

Recommended Posts

Witam,

po raz 3 w przeciągu miesiąca google wyświetliło komunikat w wyszukiwarce obok adresu, "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze." lub: "Strona, którą chcesz otworzyć, zawiera złośliwe oprogramowanie"

za każdym razem klikałem prośbę o google webmaster i po kilku godzinach było ok,

Witryna przeskanowana, 2 programami, i czysto, komputer również,

seo niestety już poszło w dół,

Bardzo Proszę o pomoc w lokalizacji przyczyny, sugestie etc.

adres strony: topbrakes.pl

 

Pozdrawiam,

Andrzej,

 

Link to comment
Share on other sites

Poniżej raport z googla, może doinsatlowałeś jakiś moduł w ostatnim czasie?
 

 

Bezpieczne przeglądanie

Strona diagnostyczna witryny topbrakes.pl

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny topbrakes.pl?

Witryna została uznana za podejrzaną – jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.
W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 3.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?
W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 357. Wyświetlanie 5 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2015-03-20, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2015-03-20.
Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS24940 (HETZNER-AS).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna topbrakes.pl pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Link to comment
Share on other sites

Problem zdaje się rozwiązany,

Przyczyną był odnośnik do polityki cookies: "politykacookies.pl" strona zawiera jakiegoś wirusa o czym zrobiło się ostatnio głośno, obecnie zainstalowłem cokie na swoim serwerze

Dziękuje za pomoc,

Link to comment
Share on other sites

Z tymi stronami cookies to w/w strona nie jest chyba jedynym przypadkiem, skanowałem jeszcze inne serwisy cookies i prawie wszystkie w google widniały jako strona zagrożona albo niezaufana etc. dlatego najbezpieczniej jest mieć cookies na swoim serwerze

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jako, że już mam 100% pewności to coś dorzucę. Szkodliwym oprogramowaniem na mojej stronie było właśnie http://wszystkoociasteczkach.pl/ .Nigdy nie korzystajcie z tego typu rozwiązań. Lepiej poświęcić 15 minut i napisać to samemu (świetnie spisują się ciasteczka javascript). Strona po złożeniu wniosku na stopbadware.org i ich interwencji została zdjęta z blacklist google.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...