Jump to content

darab-karton-raklap


machex

Recommended Posts

Tanacsot kernek a kovetkezo peldahoz: a mosopor rendelheto harom kiszerelesben:

- mint darab (2.000Ft), 

- karton, amely tartalmaz 4 darabot (4x2.000Ft = 8.000Ft)

- raklap = 224 darab (224x2.000Ft=448.000Ft)

 

Az elkepzelesem az, hogy megadnam az egysegarat es a program kiszamolna a karton arat es a raklap arat is. Termeszetesen, elore megvolna (valahol) hatarozva, hogy a karton hany darabbol all, es ugyanugy a raklap is.

 

Hogyan lehetne ezt kivitelezni?

 

Koszonettel, Peter

Link to comment
Share on other sites

Igen, probaltam. A gond az, hogy az karton arat csak ugy modositja, hogy hozza ad (PLUSZ) egy osszeget. A fenti pelda eseteben az alaparat meg kell novelnem 6.000 Ft-al, hogy megkapjam a katon arat. A legriasztob az, hogy az arak havonta valtoznak.  Igy az egysegaron kivul mindig meg kell adni, hogy menyivel novelem az egysegarat a karton es a raklap reszere. 1000 arunal ez remalom :(

 

En ugy kepzelnem el, hogy megvaltoztatom az egysegarat, es a rendszer automatikusan kiszamolja a karton es raklap arat. Matematikailag nekem a karton eseteben a SZORZAS kellene a plusz helyet. Van erre valami bovitmeny, vagy export-import trukk?

 

Koszonottel, Peter

Link to comment
Share on other sites

Most csak fejből tippelek, de fix ár helyett a növekményt meg tudod adni százalékban is. Ez pedig olyan, mint a szorzás.

Ha változik az alapár, akkor aszerint változik a karton és raklap ár is (pl. +300%, stb.)

Link to comment
Share on other sites

A szazalek jo ottletnek tunik, viszont nem mukodik. Probaltam kulombozo formaban beirni:  ha a szazalek jelet a szam moge irom, akkor azt ignoralja, csak a szamot veszi penznemnek (300% megfelel +300 forintnak). Ha pedig a szazalek jelet teszem a szam ele, akkor az egesz sort semmibe veszi (%300 megfelel +0 forintnak). Vagyis elobre meg nem jutottam :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...