Jump to content

Mieszanie się produktów podczas importu z CSV i ich brak w indeksie.


Krzewka

Recommended Posts

Witam serdecznie
Drodzy forumowicze, mam kilka kategorii produktów  do których powoli dodaję sobie kolejne produkty za pomocą importu z pliku CSV.
Wszystko jest ok poza tym, że produkty które dodaję przejmują cechy i obrazki z już dodanych wcześniej...
Po wrzuceniu nowej paczki towarów muszę każdorazowo usuwać z każdego po kolej produktu zdjęcia, które należą do innego produktu. Właściwe obrazki są "spychane" niżej co powoduje, że zestaw wierteł wygląda np. jak spawarka.
Szykuję się właśnie do dodania prawie 2000 szt. produktów w kilku większych seriach importu. Martwi mnie, że będę musiał później siedzieć i kasować zdjęcia z każdego po kolej. Jest to ogromna strata czasu...
Ponadto nowe produkty nie są widoczne w indeksie. Mimo tego, że jest ich coraz więcej - indeks uparcie wyświetla 264 sztuki i ani jednej więcej. Nie pomaga przebudowanie indeksu itd. chociaż nowe produkty są wyszukiwane po wpisaniu ich nazwy w pole wyszukiwarki.

 

Co robić? :(

Prestashop 1.5.6.1

 

Adres strony:
www.aktools.com.pl

Edited by Krzewka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem import i wszystko jest OK. Prestę 1.5 mam tylko na localu więc nie mogę pokazać online.

Coś nie tak robisz przy imporcie :(

W zamieszczonym pliku w pierwszej kolumnie masz numerek, który wygląda mi na ID.

I to jest pewnie przyczyna tego rozjechania danych.

 

1. Skasuj z pliku kolumnę ID i o niej zapomnij. Przy imporcie nowych produktów jest karygodnym używanie ID, powoduje to rozjazd spójności bazy danych.

ID jest polem auto_increment i prawidłowe ID zostanie wygenerowane automatycznie.

 

2. Kiedy używamy pola ID? Tylko i wyłącznie do aktualizacji danych istniejących już w sklepie produktów.

 

3. Ustawienia importu nowych produktów:

 

HPumr14.png

Link to comment
Share on other sites

Ogromnie mi pomogłeś @Yabber! Wielkie dzięki za podpowiedź. Nie miałem pojęcia o tym jak traktować ID produktu.
Podejrzewam że masz rację w 100%, bo już miałem kilkaset produktów w sklepie, ale musiałęm je wywalić. Pewnie ID mieszają się z tymi, które zostały w bazie danych po poprzednich produktach.

Przetestuję i dam znać, ale to już chyba nie dziś. :)

Pozdrawiam!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...