Jump to content

Zakup łączony lub rabat za zakup dwóch różnych produktów


michalgd

Recommended Posts

Witam.

 

Przeglądam już od kilku dni różne strony i do tej pory nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Problem jest następujący :

W sklepie klient może kupić materac lub sam stelaż.

Jeśli kupi sam materac ma wysyłkę gratis od kwoty 450 pln, jeśli kupi sam stelaż nawet jak kwota jest większa niż 450 zł płaci za pakowane 40 pln.

Natomiast jeśli kupi "Zestaw" tj. materac i stelaż  o wartości powyżej 450 zł , ma wysyłkę gratis i nie dopłaca za pakowanie.

Jak to ustawić ? :)

 

Z góry dziękuje.

Michalgd

 

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie testuje Rabaty->Kody rabatowe - tam to też ustawisz bez problemu. Dodajesz nowy kod rabatowy, w regułach ustawiasz darmową wysyłkę a w ograniczeniach wybierasz produkty. Zaznaczasz opcję 'Wyświetl w koszyku', nazwę kuponu rabatowego wprowadzasz jako 'Darmowa wysyłka materac i stelaż' (tak dla przykładu), ustalasz czas itd. W podsumowaniu koszyka będzie co prawda widoczny tylko kod rabatowy i nazwa kuponu, ale to możesz też zmienić poprzez smarty w shopping-cart.tpl

 

Około linii 183 znajdziesz kod:

 

{if $displayVouchers}
<p id="title" class="title-offers">{l s='Take advantage of our exclusive offers:'}</p>
<div id="display_cart_vouchers"> 
{foreach $displayVouchers as $voucher}
{if $voucher.code != ''}<span class="voucher_name" data-code="{$voucher.code|escape:'html':'UTF-8'}">{$voucher.code|escape:'html':'UTF-8'}</span> - {/if}{$voucher.name}<br />
{/foreach}
</div>
{/if}
 
Możesz w pętli foreach zrobić coś takiego:
{foreach $displayVouchers as $voucher}
{if $voucher.code != ''}<span class="voucher_name" data-code="{$voucher.code|escape:'html':'UTF-8'}">{$voucher.code|escape:'html':'UTF-8'}</span> - {/if}{$voucher.name}<br />
{if $voucher.name == 'Darmowa wysyłka materac i stelaż'}
I tutaj jakiś twój tekst ....
{/if}
{/foreach}
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz.

 

Na chwilę obecną na materace mam ustawionego przewoźnika i na stelaże osobnego, ale jak doda się produkty do koszyka to nie łączy wartości zamówienia  i klient musi zapłacić za wysyłkę stelaża.

Też myślałem żeby wybrnąć z tej sytuacji automatycznymi rabatami, dzięki za wskazówki.

 

 

Pozdrawiam

Edited by michalgd (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Albo skorzystaj z opcji paczka tam jako produkt łączysz materac i stelaż a w opisie produktu dodajesz info kup z stelażem/materacem wysyłka gratis i link czy jakiś button do produktu łączonego, do tych produktów przypisujesz przewoźnika z darmową wysyłką i gotowe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...