Jump to content
  • 0

problem z kategoriami - nie działają głowne kategorie w top menu


brewbrother

Question

Witam
 

Mam problem z kategoriami w presta 1.6.0.13.
Problem chyba dotyczy kategorii. Zwróciłem uwagę na to, że nie wyświetla strony kategorii po kliknięci kategorii głównych w menu górnym (bloktopmenu). Z początku myślałem, ze problem dotyczy właśnie tego modułu, jednak linki do kategorii w stopce działają poprawnie.
I tu zwróciłem uwagę na problem z kategoriami.
W panelu administracyjnym po wybraniu Katalog/Kategorie wyświetla się jedna kategoria Głowna. W nagłówku jest informacja, że znajdujemy się w kategorii "Główna" a na liście widnieje kategoria Główna (zał. 3.jpg)

Dopiero po wejściu do niej widoczne są kategorie sklepu.
W drugim sklepie wygląda to inaczej Wydaje mi się, że poprawnie- tam nie mam problemu), bo po wejściu w kategorie widać wszystkie kategorie a na górze informacja, że to kategoria główna.

 

Zmieniałem (a właściwie próbowałem) w bazie danych, ale wszelkie próby nie rozwiązały problemu.
Jest tam jakaś kategoria nadrzędna nad kategorią "główna".

Dodatkowo zauważyłem, że w pasku breadcrumb, jeśli wejdę do jednej z kategorii to jest tylko "domek" odsyłający do strony głównej i nic więcej (zał. 1.jpg), dopiero po wejściu w kategorię podrzędną widoczny jest "domek" i nazwa tej kategorii podrzędnej (zał. 2.jpg).

 

W konfiguracji modułu bloktopmenu przy dodawaniu kategorii do paska menu widnieje nadrzędna kategoria "bazowa" (zał. 4.jpg).
To by tłumaczyło te tajemniczą kategorię z bazy danych

Informacja dodatkowa, produkty były migrowane za pośrednictwem cart2cart ze sklepu na virtuemart.
Raz już było to robione tylko do presty 1.5 i tam wszystko gra.

Może ktoś potrafi coś temu zaradzić?

Teraz zobaczyłem, że w tym drugim sklepie też jest w BD i w module widoczna dodatkowa nadrzędna kategoria, tu nazywa się "Root"

post-521962-0-53884500-1426246441_thumb.jpg

post-521962-0-11279500-1426246451_thumb.jpg

post-521962-0-53512900-1426246458_thumb.jpg

post-521962-0-41366200-1426246468_thumb.jpg

Edited by brewbrother (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...