Jump to content

Zmiana platformy na prestashop


smooglerpl

Recommended Posts

Witam.

Zmieniam platformę z KQS Store na PrestaShop 1.6. Muszę przenieść dane swoich klientów z kqs do prestashop.

 

Nie ma na to jakiegoś gotowego rozwiązania więc jestem zmuszony zrobić to manualnie.

 

W KQS jeden rekord tabeli przechowuje wszystkie informacje o danym użytkowniku takie jak login, hasło, adres itp. W preście natomiast zastosowano relacyjną bazę danych i w tabeli ps_customer znajdują się tylko dane niezbędne do logowania. Gdzie w prescie szukać tabeli z danymi takimi jak adres użytkownika itp?

 

I ostatnie pytanie. Co umieszczać w secure_key w ps_customer?

 

Napiszę sobie skrypt automatyzujący całą operację ale nie mogę znaleźć reszty tabel przechowujących informacje o użytkowniku. 

Link to comment
Share on other sites

Klientów zaimportujesz poprzez "Import CSV", ale na pewno haseł nie zaimportujesz poprawnie.

Hasło w bazie danych składa się z RIJNDAEL_KEY (jest w settings.inc.php) + hasło klienta i to zostaje przepuszczone przez md5.

Czyli:

RIJNDAEL_KEY np. GyPdsBveCePNUY4DFGc0u058y2NrUJIg

Hasło klienta np. mojehasło

A w bazie dostajemy: 1a1f8b94f3984f773cae9d1b98a729cb

Link to comment
Share on other sites

Musiałbyś je zdeszyfrować w tym KQS .

 

U mnie wystarczyło zrobić "małą" promocję w czasie zmiany platformy - klienci przy odnowieniu hasła i zrobieniu zakupów na nowej platformie dostawali kupon 10PLN na następne zakupy, zadziałało - z paru tysięcy zmigrowanych klientów tylko sporadycznie nie odnowiono hasła:)

Link to comment
Share on other sites

U mnie to niestety nie przejdzie. Mógłbym wypełnić bazę losowymi hasłami. Kiedy użytkownik nie mógłby się zalogować, wybierałby przypomnienie hasła i dostawał na maila resetowanie hasła jednocześnie jego dane adresowe byłyby zachowane. Jednak rozwiązanie jest dosyć kontrowersyjne.

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę żadnych kontrowersji w zmianie platformy a co za tym idzie potrzebą odnowienia/zresetowania hasła.

 

Żeby przenieść hasła to albo zdeszyfrujesz hasła w KQS (a to już pomijając kwestie technologiczne jest dopiero kontrowersyjne) albo skopiujesz hasła do bazy presty a zmienisz w niej algorytm na taki jaki jest w KQS (nie próbowałem, ale może się da).

Edited by JDStar (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Co rozumiesz poprzez zdeszyfrowanie haseł ? Z MD5 nie odtworzę oryginalnych haseł bo przy szyfrowaniu ta metoda gubi część informacji i jest to zwyczajnie niemożliwe. Zostaje mi przebudowa algorytmu szyfrowania i czytania haseł w preście na tą z kqs...  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...