Jump to content
  • 0

Problem przy instalacji - "Ten adres e-mail jest nieprawidłowy"


Bartas77

Question

Witam

 

Mam problem z instalacją presty (najnowsza wersja). Podczas instalacji sklepu pojawia się strona gdzie należy wpisać nazwę sklepu, kraj, itd. Poniżej należy podać adres e-mail do logowania się do panelu administracyjnego. Po wpisaniu poprawnego adresu (a nawek kilku, wszystkie istniejące) pojawia się komunikat:

 

Ten adres e-mail jest nieprawidłowy

 

Co zrobić, żeby przejść ten krok. Instalowałem Prestashop poprzednio i nie była takiego problemu.

 

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W jakiej przegladarce internetowej i na jakim systemie opracyjnym masz taki komunikat?

 

Pytam, bo serwery WW pracują zazwyczaj pod kontrolą Linuxa lub BSD, gdzie jest kodowanie utf8 lub ewentualnie ISO-8859-2, a Windows, i co za tym idze Internet Explorer też, korzystają z kodowania cp1250.

 

Jeśli każdy adres mailowy ma taki komunikat, to może być prawdopodobna przyczyna.

 

Kilka dni temu instalowałem Prestę 1.6.13, i z adresem mailowym nie było żadnego problemu,

ale z jednej strony był serwer WWW Nginx i PHP na Linuxie, a  z drugiej Firefox też na Linuxie.

Po obu stroach było kodowanie LANG=pl_PL.UTF-8.

 

Pozdro

Edited by Jacekalex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Próbowałem w Chrome, Firefox i Operze. Na dodatek na 3 różnych komputerach z innymi systemami operacyjnymi.

Możliwe, że to problem z serwerem gdyż na początku instalacji miałem problem z ustawieniami praw dostępu do katalogów - serwer twierdził, że nie mam praw do zmiany - dopiero FileZilla dała radę.

 

Tak czy inaczej instalacja stanęła w martwym punkcie. Poprzednio w tym samym miejscu była zainstalowana Presta 1.5.x  ale z jakiegoś powodu się posypała kompletnie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...