Jump to content

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2002]


KKamilos

Recommended Posts

Witam.

 

Zmieniłem hosting z home.pl na ovh.pl

Dotychczas sklep leżał pod domeną www.domena.pl a teraz leży www.domena.pl

Czyli nie zmieniło się nic.

Wszystkie pliki sklepu przekopiowałem odpowiednio do tych samych katalogów. Teoretycznie więc też nic się nie zmieniło.

 

Problem pojawił się dopiero przy bazach danych.

Wszedłem w phpMyAdmin na home.pl i wyeksportowałem na kompa odpowiednią bazę danych.

Następnie wszedłem w phpMyAdmina na ovh.pl i importowałem z kompa utworzoną wcześniej bazę danych.

 

Nowe dane do logowania do bazy zaktualizowałem w preście: config/settings.inc.php

 

Niby wszystko ok, ale gdy wejdę na stronę sklepu, dostaję taki komunikat:

 

Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2002] Can't connect to local MySQL server through socket '//sql.domena.home.pl' (2)

 

Ma ktoś może jakiś pomysł, gdzie może tkwić problem? Może dane do łaczenia sie z bazą danych trzeba wpisać gdzieś jeszcze oprócz pliku settings.inc.php ? Jeśli tak, to gdzie?

 

Wersja presty 1.5

Edited by KKamilos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tam gdzie dane do łączenia baz danych, czyli gdzie? Bo ogólnie to nic nie wpisywałem za wiele, tylko exportowałem i importowałem w całości bazę danych. Tą nową tworzyłem jako nową, nie było żadnego łączenia baz danych, jeśli to masz na myśli. No i zmieniałem w config/settings.inc.php ale tam nie ma nic o porcie.

Edited by KKamilos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Na pewno masz dobry serwer bazy w '_DB_SERVER_', ? Bo presta nadal chce się połączyć z bazą na home.pl.

Czy powywalałeś z presty tysiące ;) łat i poprawek, żeby mogło cokolwiek działać na home.pl?

Pokasuj we wszystkich katalogach htaccesy.

Czy możesz zalogować się do PA?

Link to comment
Share on other sites

krzysiuus twoja rozwiązanie nie pomogło:(

 

Yabber chodzi Ci o to, że pewnie żeby kiedyś zainstalować preste na home.pl, to powgrywałem jakieś łatki itp? I teraz te łatki przeszkadzają w uruchomieniu presty na innym serwerze? A jeśli tak, to czy jestem w stanie jakoś ten problem rozwiązać? Presta ma TYYYYLE plików....

Nigdzie nie mogę się zalogować - obojętnie jakiego pliku adres wpiszę, zawsze ten sam komunikat na białej stronie.

 

I tak jak mówisz - wygląda to, jakby Presta szukał dalej bazy która była na home.pl, bo woła "Can't connect to local MySQL server through socket '//sql.domena.home.pl'" mimo że pozmieniałem gdzie trzeba. Mój problem wydaje mi się opisuje ta strona:
http://prestadesign.pl/topic/1747-konfiguracja-bazy-danych-na-serwerze/   (z tym, że jego "lokalny serwer" to moje "home.pl")

Tylko że albo czegoś nie rozumiem, albo nie ma tam rozwiązania...

Edited by KKamilos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Cofam - udało mi się dostać do Panelu admina:-)

Tylko że na zasadzie:

 

www.domena.pl to domena klienta (chyba na home.pl) która odwołuje się do mojego serwera.

Gdy wpiszę www.domena.pl/admin/index.php to nie mogę wejść w panel admina (dalej biała strona z błędem bazy danych).

Gdy wejdę bezpośrednio na adres do którego kieruje domena klienta (www.moja_domena.pl/users/folder_klienta/admin/index.php) to wtedy mogę wejść do panelu admina.

 

Co dalej mogę zrobić? Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o stawianie całego sklepu na nowo, bo jest tam trochę przedmiotów... :-)

Edited by KKamilos (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nic nie rozumiesz z tego co do ciebie napisałem...

 

Wytłumaczę jak dziecku:

 

masz sklep A w którym były jakieś zmiany i działał on sobie w miejscu 1,

 

ten sklep przeniosłeś w miejsce 2 czyli stoi sklep w miejscu 2 z ustawieniami miejsca 1.

 

Żeby się dowiedzieć jakie powinny być ustawienia w sklepie A stawiamy drugi sklep B. W tym momencie masz tak sklep A w miejscu 2, i sklep B w miejscu 2, więc przeglądasz pliki sklepu B i sprawdzasz w sklepie A czy masz tak samo.

 

Jeśli miałeś sklep na home to na pewno dokonywałeś zmian w plikach htaccess, a z nowo postawionego sklepu dowiesz się jak powinien wyglądać adres do bazy w pliku setting.inc.php

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...