Jump to content
  • 0

Nadpisywanie kontrolera?


robsterPNL

Question

Witam, 

 

Stworzyłem własny moduł i docelowo chciałbym go rozbudować od kilka widoków, statystyk itp. W tym celu chciałbym utworzyć coś na wzór pozycji "Klienci" czy "Zamówienia", które znajdują się w menu presty w zapleczu.

Niestety wszelkie przykłady z dokumentacji kończą się na stworzeniu strony z konfiguracją modułu, później są już tylko lekkie opisy helperów itp. 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale za tego typu funkcjonalności odpowiadają chyba kontrolery. Czyli wystarczy, że stworzę odpowiedni kontroler i wrzucę go do instalacji modułu, aby uzyskać ten efekt? Gdybym chciał dodać np. kolejny "tab"/zakładkę w menu zamówień i tam umieścić jakąś listę, musiałbym nadpisać kontroler zamówień w swoim module?

Mam trochę naszłości z Joomla! gdzie moduły służyły do rozbudowywania funkcjonalności komponentów i głównie wyświetlały dane, a z tego co widzę w preście, moduł pełni obie te funkcje. Można go użyć do stworzenia prostych boxów wyświetlających jakieś informacje lub do zbudowania całkiem nowej funkcjonalności pokroju dodawania nowych produktów.

 

Od razu chciałbym zapytać o maile. W zakładce tłumaczeń można sobie zmieniać treści istniejących w sklepie maili, czy jest gdzieś możliwość tworzenia całkiem nowych maili? Bo z tego co widzę trzeba chyba ręcznie wrzucać nowe szablony maili do odpowiednich katalogów. 

 

Pozdrawiam 

 

 

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...