Jump to content
  • 0

Wyświetlanie szczegółów zamówienia w każdym kroku realizacji zamówienia.


TMariusz

Question

Witam

 

Chciałbym się dowiedzieć jak dodać szczegóły zamówienia w każdym kroku realizaji zamówienia.  Np. W kroku płatności gdy wybieramy metode płatności jest wyświetlana tabelka z informacjami o zamówieniu. I właśnie taką chcialbym mieć w każdym kroku. Już prubowałem edytować order_step.tpl. ale nie we wszystkich etapach się wyśsiwetlay szczegóły.

 

Proszę o pomoc.

 

Używam prestashop 1.6.0.9

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ok, znalazłem kilka plików dotyczących zamówienia gdzie emogę wstawić kod ze szczegółami.

 

Mógłbyś mi podesłać kod jaki powinienem wstawić do modułu płatności Bank-wire(płać przelewem) aby wyświetlały się szczegóły tak jak poniżej, bardzo byłbym wdzięczny.

przyklad.png

Edited by TMariusz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

to tez nie tak "hop" jakby sie wydawalo. jezeli chodzi o zmienne w poszczegolnych krokach to rzadko kroty krok ma wszystkie potrzebne... tutaj dla przykladu np. order_confirmation (ostatni krok) ma juz w sobie tylko id_cart (nawer nie id_order), total i currencies.... czyli nie za wiele. zeby uzyskac taka tabelke w kazdym kroku nalezaloby rozbudowac nie tylko szablon ale i kontroler poszczegolnych modulow platnosci i w nim przekazywac poszczegolne zmienne... krocej mowiac, dla kazdego kroku trzeba by stworzyc nowe zmienne i dopeiro przekazywac je do w/w tabelki.

 

ewentualnie: przeleciec wszystkie kroki, zbadac czy nie tam jakis hookow niepozycjonowalnych i ztworzyc dodatkowy modul, ktory mialby w sobie powyzsze potrzebne zmienne i wtedy taka tabelke przekazywac tylko do danych hook. no ale to juz mysle, ze wyzsza filozofia, chociaz, wlasnie nad czyms takim bede pracowal dla klienta, ale to mysle tak jeszcze z tydzien-dwa zanim okeilznam reszte przerobek.

Edited by deejay3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wielkie dzięki ;)

 

Tak przypuszczałem, ale miałem nadzieje, że jednak uda się pobrać i wyświetlić zmienne z potrzebnymi informacjami w tpl.

no da sie... tak jak pisalem, w kazdym kroku jest zmienna id_cart, dalej to juz z gorki... w kontrolerze odpowiednie zapytania do bazy po tej zmiennej z licznymi JOIN i wyslanie assign() zmiennych do .tpl ;) no nie jest to az tak trudne jakby sie wydawalo, ale wymaga sporo wiedzy tak budowy zapytan SQL jak i samej struktury i budowy kontrolerow PS. raczej nie jest to robota na poziomie amatorskim czy poczatkujacym, nawet nie za bardzo dla sredniozaawansowanych.....

 

tutaj tez dziwi mnie, bo szukalem, ze nei ma takij kontrybucji czy modulu, zasadnoczo takie rozwiazanie jest obecnie wrecz wymagane nowa ustawa z 25.12.14...

 

PS.

wyslalem tez wiadomsoc w tej sprawie na PW

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rozwiązaniem problemu wyświetlania danych w module przelew bankowy lub innym module płatności to:

(bankwire)

payment.php

dodanie kilku linijek:

 

$oko = $cart->getProducts(true);
$dostawa = $cart->getOrderShippingCost($cart->id_carrier);
$carrier = $id_carrier;
 'dostawa'.$carrier;
foreach ($oko AS $product){
    
     $oko2 = $oko2.'<br />'.'Nr produktu: <b> '.$product['id_product'].'</b> Nazwa: <b>'.$product['name'].'</b> Cena jednostkowa: <b>'.$product['price'].'zł</b> NETTO'.' Ilość: '.$product['cart_quantity'];

    }

        $this->context->smarty->assign(array(
            'nbProducts' => $cart->nbProducts(),
            'cust_currency' => $cart->id_currency,
            'currencies' => $this->module->getCurrency((int)$cart->id_currency),
            'total' => $cart->getOrderTotal(true, Cart::BOTH),
            'lipa' => $oko2,
            'this_path' => $this->module->getPathUri(),
            'this_path_bw' => $this->module->getPathUri(),
            'this_path_ssl' => Tools::getShopDomainSsl(true, true).__PS_BASE_URI__.'modules/'.$this->module->name.'/'
        ));

        $this->setTemplate('payment_execution.tpl');
    }

 

Potem trzeba wyciągnąć w szablonie zmienną 'lipa'

plik payment_execution.tpl w folderze theme/modules/bankwire/front/

 

doanie zmiennej w miejscu gdzie nas interesuje {$lipa}

 

Aby zrobić tabelke należy tylko wyciągnąc dane w kilka zmiennych i w szablonie stworzyć wyglad tabelki.

 

Mam nadzieję, ze komuś się też to przyda tak jak mi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...