Jump to content

Nie wyświetlanie produktów z zerowym stanem magazynowym


przemek.b

Recommended Posts

Tak, gdyż wyłączenie produktu z poziomu presty (1.6) zwraca 404 lub inny ustawiony, co w rezultacie wpływa znacząco na SEO. Modyfikując zapytanie SQL nie będą się wyświetlały a bezpośredni link i tak będzie do takich produktów prowadził. Jeśli źle rozumuję proszę o poprawkę.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał endriu107 ten moduł wyłącza(dowiadywałem się). Z reszta mam napisany taki skrypt który to robi. Ukrycie można też zrobić poprzez modyfikację templatki ale tak jak wspomniał kolega wyżej zostają puste miejsca a tu nie o to chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem ukrywanie produktów ze stanem poniżej zadanej wartości (np. poniżej 3 sztuk ma nie być widoczny dla klienta) - jest to przydatne przy automatycznych aktualizacjach stanów co godzinę.

Zrobiłem to modyfikując zapytania SQL - działa ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja robiłem ukrywanie produktów ze stanem poniżej zadanej wartości (np. poniżej 3 sztuk ma nie być widoczny dla klienta) - jest to przydatne przy automatycznych aktualizacjach stanów co godzinę.

Zrobiłem to modyfikując zapytania SQL - działa ok.

A jak tego dokonałeś, w którym pliku i w którym wierszu

Link to comment
Share on other sites

Moje zapytania SQL są dość zmienione i u Ciebie nie zadziałają "od ręki" bo oprócz tej funkcji mam też kilka, czasem kilkadziesiąt innych warunków sprawdzanych (dopisane funkcje, których w Preście nie ma).

 

Musisz zrobić coś na wzór - to jest w klasie Category:

LEFT JOIN `'._DB_PREFIX_.'stock_available`  st ON p.`id_product` = st.`id_product` 
.....
WHERE cp.`id_category` = '.(int)$this->id. ' 
AND ((st.quantity>'.MINIMAL_STOCK_AVAILABLE.' AND p.`product_to_last`=0) AND .........
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja zrobiłem coś takiego - plik php sprawdza ilość, jeśli jest 0 to w bazie danych (ps_product) zmienia się visibility na "search" i produkt jest nadal włączony, można go wyszukać ale nie ma go na liście po wejściu w kategorię. Co myślicie o takim rozwiązaniu? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...