Jump to content

Dodatkowe checkboxy podczas składania zamówienia


Tomasza

Recommended Posts

Witajcie,

potrzebuję dodać checkboxy w procesie zamówienia, które będą wymagane.

Prócz pierwszego z poniżej listy, który udostępnia Presta mam jeszcze kilka:

 

* Zapoznałem się i akceptuję Regulamin i Politykę prywatności sklepu ...
* Oświadczam, że zostałem poinformowany o prawie Konsumenta do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w okresie 14 dni od wydania rzeczy oraz, że poniosę koszt dostarczenia zwracanych rzeczy.
* Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zamówienia (zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997).
* Składając zamówienie na produkty cyfrowe, zgadzasz się, że ich zawartość zostanie Ci udostępniona natychmiast, w związku z czym tracisz prawo do odstąpienia w tym zakresie od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów w 14 dni od momentu wydania rzeczy.

 

 

 

W szablonie order-carrier.tpl sklonowałem i przerobiłem kod:

				<p class="carrier_title">{l s='Terms of service'}</p>
				<p class="checkbox">
					<input type="checkbox" name="cgv" id="cgv" value="1" {if $checkedTOS}checked="checked"{/if} />
					<label for="cgv">{l s='I agree to the terms of service and will adhere to them unconditionally.'}</label>
					<a href="{$link_conditions|escape:'html':'UTF-8'}" class="iframe" rel="nofollow">{l s='(Read the Terms of Service)'}</a>
				</p>
 
Jednakże nie wiem co zrobić, aby klon był także wymagany do zaznaczenia przez klienta.
Dane nie muszą zapisywać się w bazie,
może ktoś wie jak to zrobić?
Link to comment
Share on other sites

A po co to tak komplikować?

 

Skoro wszystkie są wymagane, to pod ten jeden checkbox "Zgadzam się z Warunkami Świadczenia Usługi" trzeba podpiąć linki do tych tysięcy ;) ustaw i rozporządzeń, i wszystko będzie załatwione jednym pstrykiem (jak klient chce, to niech sobie czyta te tony bełkotu urzędasów z Brukseli).

 

Klient zamiast kupować, to będzie siedział i pstrykał godzinę w checkboxy. :D

 

Za taką ilość checkboxów jaką chcesz zrobić, napewno nie kupił bym nic w Twoim sklepie. :P

Link to comment
Share on other sites

jesli moge wtracic, jedynie w przypadku wyslania danych do innego serwisu musi byc osobna zgoda (np wyslanie prosby o opinie w odpowiednim serwisie)

reszte jak najbardziej zalatwic mozna jednym checkboxem

dodatkowo zgoda na przetwarzanie danych jest w module ochrona danych osobowych (wtedy masz osobny checkbox przy wypelnianiu danych)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...