Jump to content

SSL - Kombinasyon- Tema ilişkili problem

kalki

Recommended Posts

Prestashop Version 1.2.4.0 - 0.407s kullanıyorum. SSL aktif. SSL in hata mesajı vermemesi için, yönetim panelinden SEÇENEKLER sekmesinde v 1.1 temasınıda kullan kısmına evet deyip seçmek gerekiyor. Aksi halde https li sayfalara her geçişte Browser SSL sertifika problem uyarısı veriyor. Dolayısı ile SSL in düzgün çalışması içinv 1.1 temasınıda kullan ı seçmek gerekiyor.Ancak bu seçimi yapıncada ürünlere eklediğimiz nitelik kombinasyonları sapıtıyor. Oluşturduğumuz nitelik kombinasyonlarından sadece varsayılan stokta oluyor.Diğer tüm nitelikler stokta yok olarak algılanıyor ve siz diğer nitelik komnbinasyonlarından seçemiyorsunuz. Bu problemi yaşayan ve çözen varmıdır. Hem SSL i düzgün çalıştırıp hemde kombinasyonları sağlıklı kullanabilme olasılığı varmıdır? Çözüm üretebilecek arkadaşlar varsa şimdiden çok teşekkürler.Lütfen acil yardım.

• 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Sevgili Kalki,

arkadaşlar haklı mutlaka ve mutlaka bir yerlerde SSL bozan bir link mevcut. Onu bulman ve duzeltmen gerekiyor. bu bir imaj linki de olabilir başka bir seyde.. Aslında gormeden konuşmak da doğru değil. Linklerini kontrol et.. mahmut'un dedigi gibi {base_dir_ssl} ile çözmen mümkün.. Tek tek linkleri kontrol et...

kolay gelsin

• 4 weeks later...