Jump to content

Nefungující shop po přesunu na nový hosting


jary.85

Recommended Posts

Zdravím,

 

začínám být trošku bezradný. Přesouvám Prestashop 1.5.6.2 z hostingu, který nám nevyhovuje na nový hosting u firmy WEDOS a bohužel se mi nedaří na novém hostingu prestashop rozchodit. Přesunul jsem soubory přes FTP a vyexportoval a následně naimportoval databázi na nový hosting. V databázi jsem přepsal v ps_shop_url na dočasnou adresu webu a v konfiguračních souborech jsem přepsal nové přihlašovací údaje na novou databázi. Po zapnutí ovšem byl shop i administrace pouze jako bílá stránka. Zkoušel jsem dle rad dát "define('_PS_MODE_DEV_', false);" na true jestli mi to neukáže chybu, ale neúspěšně. Zkoušel jsem na nový hosting nahrát čistý prestashop a porovnat soubory settings.inc.php oproti původnímu hostingu a našel jsem rozdíly v "MYSQL_ENGINE_", "PS_CACHE_ENABLE_" a v novém bylo o řádek méně, kdy ve starém byl na konci řádek "define('_PS_DIRECTORY_', '/../../');"  - (možná způsobeno tím, že původní shop byl na kořeni ve složce PRESTASHOP a nový bude přímo na kořeni). Viz. přílohy "dreamhosting_config.jpg" kde je původní úmístění shopu a "WEDOS_NOVA_INSTALACE.JPG" kde je settings soubor nové čisté presty na novém hostingu. Po pár testech jsem přišel na to, že když hodnotu "PS_CACHE_ENABLE" dám na "0" tak shop vidím, ale asi bez šablony. Viz. přílohy "ADMINISTRACE.JPG" a "OBCHOD.JPG" a navíc v administraci mi v podstatě nejdou uložit změny, které udělám. Vygeneroval jsem i nový .htaccess soubor. Toť asi všechny moje poznatky a teď bych poprosil jestli někdo neví co s tím.

 

Adresa shopu - http://krmnesmesikvidera.cz/prestashop/cs/

 

Adresa nového shopu na dočasné adrese - http://92552.w52.wedos.ws/

 

Děkuji

post-471652-0-48139500-1423559418_thumb.jpg

post-471652-0-30997700-1423559422_thumb.jpg

post-471652-0-09506900-1423559615_thumb.jpg

post-471652-0-27395200-1423559624_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problém vyřešen. Jsem prvotřídní idiot, ale pro ostatní které by postihl podobný problém, tak v databázi v tabulce "ps_shop_url" kde jsem měnil adresu webu, se muselo dat v položce "physical_uri" lomítko "/". Pak už byl problém jen s náhledy a adresy nejprodávanějšího zboží kde stačilo dát vyčistit cache smarty a automaticky nahrát cache.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...