Jump to content
Sign in to follow this  
lucas-shop

[REZOLVAT]Logo magazin

Recommended Posts

Nu dati cu pietre daca spun vreo prostie. Vreau ca logo-ul sa nu imi fie afisat in Front Office deloc dar as vrea sa fie vizibil in email-uri. Se poate ?

intra in tema ta la fisierul header.tpl si modifica linia asta

astfel incat in loc de logo.jpg sa scrii ... faralogo.jpg

Nu functiona decat pentru mine si vazut cu firefox. Cand am testat cu Opera sau de pe alt calculator imi arata locul unde ar fi trebuit sa fie imaginea.

17046_54zKhpNqwZQAcpooA5aT_t

Ca sa nu se schimbe nimic in layout, eu as face un gif transparent de aceleasi dimensiuni cu logo.jpg, sa zicem logo-transp.gif, l-as pune in /img/ si as inlocui "logo.jpg" cu "logo-transp.gif" in linia

din /themes/_TEMA_TA_/header.tpl.

De curiozitate, de ce ai vrea sa nu se vada logo in FO?

Pai sincer logo-ul s-ar suprapune peste fundalul de sus si ar arata urat. Oricum logo-ul este o versiune micsorata a strumfului din stanga. In alta ordine de idei sper ca am gasit o metoda, ce e drept destul de radicala: am comentat partea de cod care facea referire la logo-ul afisat in FO. Sper sa nu fie probleme pe mai departe

Deocamdata pastrez asa cum este cu partea de cod care face referire la logo pusa in comentariu.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More