Jump to content

URL SEO


onsison

Recommended Posts

Witam,

jako, że to mój pierwszy post tutaj chciałym powiedzieć wszystkim hej.

 

Wyczytałem tutaj już, że w standardzie presty nie da się wyżucić id z linku chyba, że za pomocą np. modułu.

Moje pytanie brzmi na ile warto to zrobić? Czy id przy produkcie wpływa na pozycjonowanie? Z względów estetycznych, faktycznie ładniejsze dla oka jest brak id, ale czy ma to inne jeszcze wady? Czy dużo zysakm liwkwidując numer id?

 

Chciałem uprościć mój adres URL wurzucając z ścieżki nazwe kategorii w której się znajduje oraz oraz "html" z końca. Jednak po zmianach wszystkie produkty które są widoczne na stronie głównej i w ktategoriach nie działają (wyskakuje informacja po kliknieciu na produkt "brak strony".

 

W jaki sposób mogę jakby odnowić / wygenerować nowe url i nadpisać je w miejscu w którym są stare?

 

Mam nadzieję, że wystarczająco zrozumiale przekazałem myśl.

Pozdrawiam

Michał

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, dokładnie tak zbudowałe ścieżke URL. 

 

Czy istnieje możliwość zatem, że moduł Apache mod_rerite potrzebuje na to jakiegoś czasu? Zaraz po zapisaniu ustawień jak podanych wyżej, żadnen produkt (podstrona) na mojej stronie "nieistnieje"

Link to comment
Share on other sites

Albo robię coś źle, albo mam coś mam zepsute...

 

Zmieniam adres URL na {id}-{rewrite} i zapisuje.

Przechodzę w prescie do Zaawansowane -> wydajność i na wszelki wypadek odświeżam ctrl+f5 i czyszczę pamieć podręczną presty.

Otwieram główną stronę, odświeżam ctrl+f5 i klikam na jakiś produkt (konkretnie z polecanych). Przez ułamek sekundy widzę tworzący się nowy, poprawny według tego co zadałem URL jednak od razu pojawia się "brak strony". Wszędzie na stronie to samo. Nie ma takich produktów pod tymi adresami/

Link to comment
Share on other sites

Odświeżam. 

 

Po usunięciu w ustawieniach tworzenia URL w ścieżce ".html" produkty się nie wyświetlają - informacja "strona nie istnieje". Gdy tylko dodam .html wszystko działa.

Czy jestem w stanie coś zrobić aby produkty wyświetlały się bez .html?

Edited by onsison (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Obecnie każdy produkt w url w sklepie internetowym ma '.html' na końcu.

Gdy w ustawieniach schematu URL-I zlikwiduję .html to żaden produkt z strony się nie wyświetla. Pojawia się informacja "brak strony".

 

Co zrobić aby wyświetlały się produkty bez html na końcu w url? Sama zmiana ścieżki URL nie wystarcza.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...