Jump to content
  • 0

Moduł zegara na stronie głównej połączony z modułem Skype?


sz3kla

Question

Witam,

 

Chciałbym zapytać, czy istnieje jakikolwiek moduł zegara na stronę główną, który pozwalałby na ustawienie czasu według konkretnej strefy czasowej? Szukałem, lecz nie znalazłem żadnego modułu z zegarem.

 

A o co się rozchodzi? Zagraniczny sklep, biuro obsługi zlokalizowane w chinach. Obsługa Klientów przy pomocy Skype. Sklep prowadzi sprzedaż międzynarodową, dzwonią więc Klienci zewsząd. I przykładowo pomocy chce zasięgnąć Klient z Polski. Dzwoni więc, u niego jest godzina 19:00 a w Chinach 2:00 i biuro jest zamknięte-nie pomyślał o tym, tak się zdarza. Mimo to chce ponowić próbę kontaktu gdy będzie to możliwe, lecz nie ma pojęcia jaka jest różnica czasowa między jego krajem a biurem i kiedy kontakt będzie możliwy.

Docelowo zasugerowano mi stworzenie czegoś takiego:

Blok z danymi kontaktowymi skype, przy numerach telefonu wyświetla się status dostępny/niedostępny a ponadto nagłówek np. "pracujemy w godzinach 8:00-16:00" i do tego zegar wyświetlający aktualną godzinę w siedzibie firmy, tak aby Klient dzwoniący np. z Polski wiedział, kiedy może zadzwonić by infolinia była czynna.

 

Myślałem o zastosowaniu któregoś spośród modułów skype:

1. http://addons.prestashop.com/pl/front-office-funkcje-moduly-prestashop/8822-skype-call-and-chat-support-contact-messaging-best.html

2. http://addons.prestashop.com/pl/front-office-funkcje-moduly-prestashop/6218-skype-contact-button.html

 

A następnie o dodaniu do niego jakiegoś zegarka w javascript.

 

Czy takie rozwiązanie ma sens? Co o tym sądzicie?

 

A może ktoś z Was spotkał się z takim problemem doprecyzowania czasu pracy biura w innym sklepie a rozwiązanie było prostsze aniżeli to opisane wyżej?

 

Będę zobowiązany za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Michał

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

"A następnie o dodaniu do niego jakiegoś zegarka w javascript." no i to juz blokuje Twoje wymagania. JS dziala po stornie klienta a nie klienta. czyli jedno co uzyskasz przez JS to raczej czas systemowy komputera.

 

raz robilem cos takiego z badaniem czasu serwera. to musi byc zrobione w PHP, czyli bezposrendio w kontrolerze i ewentualnie taki czas przekazujesz do szablonu (TPL) jako zmienna. dopiero tutaj mozesz zastosowac sobie np. jakis zegarek jQuery z danym czasem. przez PHP bez problemu mzoesz czas dostosowac do danej strefy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam!

 

Z JS to był pierwszy przykład jaki przyszedł mi do głowy, a nie mam o tym zbyt dużego pojęcia.

 

Z czasem serwera też sprawa się nieco komplikuje, ponieważ skrypt postawiony jest na serwerze w stanach zjednoczonych a rozchodzi się o wyświetlanie czasu w Hongkongu.

 

Jak zatem można to rozwiązać? Bardzo mi na tej funkcjonalności zależy.

 

Pozdrawiam,

Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak pisalem wczesniej, przez PHP bez problemu dostosujesz zegar do danej strefy czasowej, nie ma znaczenia czy masz serwer w Himalajach czy na
antaktydzie. sryptem dostosowujesz sobie czas do zadanej strefy. widac, ze nawet za bardzo nie chcialo ci sie poszukac zadnego skryptu odpowiedzialnego za pozyskiwanie czasu z serwera, w kazdym masz zmienna odpowiedzialna za dana strefe....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...