Jump to content

Płatność przy odbiorze w sklepie PS1.6


KKamilos

Recommended Posts

Mam z pozoru błahy problem.

 

Mam sklep pod adresem: http://tnij.org/yr4pgxp
 

Gdy wybiorę opcję przesyłki kurierem, mam do wyboru opcje:

- płatność przelewem
- płacę przez payU
- płatność za pobraniem (należy doliczyć 5zł)

Gdy wybiorę opcję odbioru osobistego paczki w sklepie, mam do wyboru zapłatę:

- płatność przelewem
- płacę przez payU
- i tutaj jest problem - chciałbym mieć opcję, że ktoś płaci za paczkę gdy odbiera ją sklepie

 

Przy wysyłce kurierem za pobraniem, korzystam z modułu "Cash on delivery" w którym ustawiłem, aby doliczał 5zł do wysyłki. Odpada więc ustawienie tego samego modułu przy odbiorze i płatności za paczkę w sklepie. Nie mam więc pojęcia co zrobić, a na żadnym forum nie spotkałem odpowiedzi. Najprostsze byłoby zdublowanie modułu "Cash on delivery" podinną nazwą, tak aby można go podpiąć właśnie pod zapłatę w sklepie. Zupełnie jednak nie wiem jakby to zrobić.
 

Czy ma ktoś jakiś inny pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Tak, jest moduł "Cash on Delivery with fee" i zapytaniu nazwałem go nie pełną nazwą, bo "Cash on Delivery". A więc właśnie z niego korzystam. Jednak w moim pytaniu zdecydowanie nie chodziło mi o dodanie kwoty do pobrania. Bo i po co ktoś miałby dopłacać jakąś kwotę gdy odbiera towar osobiście, w sklepie?
Z "Cash on Delivery with fee" korzystam, w ten sposób, że gdy ktoś wybierze opcję wysyłki kurierem, za pobraniem, musi zapłacić 5zł więcej niż gdy płaci z góry.

 

Z racji że moduł "Cash on Delivery with fee" jest już wykorzystywany w wyżej wymieniony sposób, nie mam pojęcia co mam zrobić jeśli ktoś chce kupić przedmiot w sklepie internetowym, ale odebrać go w sklepie i zapłacić za niego również w sklepie.

 

Dzięki za próbę pomocy, ale może ktoś inny zrozumie, o co chodziło w moim zapytaniu?

Link to comment
Share on other sites

Wprowadzamy formy wysyłek i płatności:

- kurier -> payU, przelew

- poczta -> payU, przelew

- Płatność przy odbiorze -> płatność przy odbiorze

Tak jak pisałem w pierwszym poście, dla wysyłki kurierem też mam opcję płatności przy pobraniu, jednak z dopłatą 5zł.

Jest już tzw. "reguła" dotycząca właśnie tych pięciu złotych.

Jeśli więc podepnę płatność przy pobraniu również dla odbioru osobistego w sklepie (stacjonarnym), klient musiałby dopłacać również 5zł co byłoby bez sensu.

 

jest modul odbior osobisty - idz do dzialu z modulami

Znalazłem jedynie moduł kosztujący prawie 170zł. Znasz może coś darmowego? Przecież opcja o której piszę, to typowa funkcja którą powinien mieć każdy sklep internetowy. Nikt z Was nigdy nie oferował klientowi odbioru osobistego, gdzie klient płacił?

Link to comment
Share on other sites

- i tutaj jest problem - chciałbym mieć opcję, że ktoś płaci za paczkę gdy odbiera ją sklepie

Jednak w moim pytaniu zdecydowanie nie chodziło mi o dodanie kwoty do pobrania. Bo i po co ktoś miałby dopłacać jakąś kwotę gdy odbiera towar osobiście, w sklepie?

Oprócz tego że sam nie wiesz co chcesz to zaglądnij do zakładki moduły w panelu, jest standardowo moduł płatność przy odbiorze który nie dolicza kwoty.

Link to comment
Share on other sites

Oprócz tego że sam nie wiesz co chcesz to zaglądnij do zakładki moduły w panelu, jest standardowo moduł płatność przy odbiorze który nie dolicza kwoty.

Sorry ale ja nie rozumiem o co Tobie chodzi. Przeczytaj ze zrozumieniem to co cytujesz.

 

Klient kupuje trampki za 29zł. Ma opcję zapłaty za pobraniem, wysyłka kurierem. Gdy wybiera tą opcję, do kosztów transportu dolicza 5zł (29zł za trapki + 20zł transport + 5zł bo za pobraniem). Ok, zamówione. Klent dwa dni później odbiera od kuriera paczkę i wręcza mu 54zł. Wszyscy są zadowoleni.

 

A tu historyjka której nie rozumiesz:

Jest sobie sklep internetowy. Klient znalazł sobie w nim trampki (29zł para) które następnie kupił. Doszedł do momentu wyboru sposobu wysyłki. Okazało się, że sklep stacjonarny jest kilometr od miejsca w którym mieszka. Zdecydował się więc, że pojedzie sobie do niego rowerkiem i zapłaci na miejscu (bez kosztów wysyłki będzie taniej).

Jedzie, jedzie no i dojechał...

Wchodzi do sklepu, a sprzedawca mówi mu: "oooo fajnie że Pan jest, jednak do tych 29zł za trampki musi Pan jeszcze dopłacić 5zł, bo niestety w naszym sklepie internetowym nie szło zainstalować modułu, gdzie nie trzeba dopłacać jeśli wybierze się opcję płatności za pobraniem".

 

Teraz rozumiesz? Jeśli zamówi przesyłkę kurierem, to ok, bo moduł "płatności przy odbiorze" o którym piszesz ma skonfigurowane żeby doliczał 5zł.

Gdy ktoś wybierze "płatność przy odbiorze" ale pójdzie odebrać trampki do sklepu stacjonarnego, chyba wolałby nie dopłacać 5zł.

 

I ponownie moje pytanie:

Jak pogodzić te dwie opcje?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przecież Ci napisałem wyżej że masz natywny moduł płatność przy odbiorze, jakbyś nie rozumiał to Ci wytłumaczę: masz zainstalowany moduł COD with fee jako moduł dodatkowy ale jako standardowy w panelu jest moduł COD który tego nie dolicza więc łączysz to z ship to pay przypisując przewoźnikom odpowiednią metodę płatności.

Link to comment
Share on other sites

 

KKamilos - masz dostawców (Przewoźnicy w menu Wysyłka) prawda? Poczta, Kurier itp. Zrób sobie przewoźnika "Sklep stacjonarny" i ustaw opis "bezpłatny odbiór w sklepie" bez ustawiania opłat - czyli 0zł za tą opcję dostawy/przewoźnika. Prościej się nie da moim zdaniem.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...