Jump to content
  • 0

Problem ze zdjęciami produktów JPG/PNG


Pat9

Question

Drodzy koledzy,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc, chciałbym aby zdjęcia produktów były w PNG, zaznaczyłem więc w back office opcję tylko zdjęć PNG, w takim również formacie zamieszczam zdjęcia.

 

Cały pic rozchodzi się o ramkę, która jest na około zdjęcia JPG, a ma być bez niej, ma być sam produkt, aktualnie został zamówiony nowy szablon, który to będzie w kolorze szarym no i ramka z białym tłem nie będzie wyglądała zbyt " apetycznie". 

 

Poniżej zdjęcia jak jest, a jak być powinno :
 
Jest : 
 
xJ7ABI.jpg
 
Powinno być : 
 
kHUmtK.jpg
 
Chodzi mi zatem o efekt, że tak to nazwę, wtopienia zdjęcia w tło.
Bardzo proszę o pomoc,
 
Pozdrawiam serdecznie,
Patryk
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

 

Aktualnie szablon ma jeszcze biały kolor, vparfumerie.de .

Niemniej jednak, niedługo będzie wdrażany nowy z tym szarym tłem i jak na niego wejdą mi ramki, to się wkurzę .

Nawet na tym szablonie powinno dać się wrzucać normalne PNG, a jak wrzucę PNG, to presta sama przerabia na JPG...

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

owszem przerabia na JPG, ale pseudo. jezelei masz zaznaczona opcje wgrywania plikow PNG to mimo tego, ze jest to w pogladzie storny plik JPG to rzeczywiscie jak bym wgrany PNG bedzie to PNG, czyli z przezroczystoscia. ale... musisz uwazac na wgrywane zdjecia innych proporcji niz wyswietlane na stornie. chodzi o dodawanie tla. tutaj, nawet jak dodasz PNG i bedzie wymagalo ono rozszerzenia czy t ow poziomie czy  w pionie to bedzie wypelnione to kolorem (najczesciej bialy). tutaj bedzie potrzeba przerobic klase images i dac jako wypelnienie 'kolor' transparentny (przezroczysty - alpha=1)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Drodzy koledzy, problem jakoś rozwiązałem, gdyby komuś się przydało ;

 

Wchodzimy w folder szablonu/css/product.css

 

border:none solid #cbcbcb;padding:4px;display:inline-block;margin-bottom:15px; - broder wystarczy zmienić na None i ramka znika :)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...