Jump to content
  • 0

opóźniony zapłon ...ładowanie prestashop


arstream

Question

Witajcie koledzy,

 

mam taką zagwozdkę, postawiłem sklep na preście, starałem optymalnie jak umiem, wył. zbędne moduły, nawet towarów jest na razie kilka.

 

www.krakowgaleria.pl

 

- mimo wszystko strona kiedy badam ja np. PINGDOOMem ...jest szybka ale za każdym razem kiedy wybierzesz link z MENU ...ma przestój ok. 2-3 sekund przed załadowaniem strony :/

 

..."specjaliści" z home.pl stwierdzili coś takiego - dlatego piszę do was ...może macie jakieś sugestie ???

 

(mam na tym samym serwerze inną prestę i działa OK, a towarów jest w cholerę więcej )

 

 

*********

 

Uprzejmie informuje że w wyniku analizy niedogodność z wolniejszym wczytywaniem Państwa strony "http://www.krakowgaleria.pl" wynika z każdorazowej próby wywołania skryptu "/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_compile_l.php" który nie jest dostępny w plikach Państwa strony zajmując tym samym zasoby dla pozostałych procesów. Podana niedogodność szerzej opisana jest na stronie http://code.google.com/p/smarty-php/issues/detail?id=201 . Prosimy o sprawdzenie.
 
 
*********
 
post-812026-0-40012600-1421751356_thumb.jpg
 
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

mam ustawione tak;  

 

Kompilacja szablonu - wymusza   (nie czaję o co tu chodzi :/)

Pamięć podręczna - tak

 

Inteligentna pamięć podręczna dla CSS  - TAK

Inteligentna pamięć podręczna dla JavaScript  - TAK
Minimalizuj HTML  - TAK
Kompresuj JavaScript zawarty w plikach HTML - TAK
Przenieś JavaScript na koniec  - TAK
Optymalizacja Apache   - NIE
 
Użyj cache - TAK
system cache - system plików 
Edited by arstream (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wiem o jakiej "komplikacji" piszesz :D

 

Kompilacja czyli ponowne wczytanie zawartości plików szablonu, jeśli masz włączona kompilacje to sklep za każdym razem na nowo wczytuje pliki, przy wyłączonej nie robi tego więc sklep sie ładuje szybciej.

 

Jeszcze odnośnie cache to memcached jest polecany choć nie zawsze daje dobre efekty i czasami APC sie lepiej sprawdza.

Edited by endriu107 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

sorki literówka :P   OK, czyli warto kompilować przy zmianach,

 

@endriu107  ...nie wiem czemu ale zaznaczyłem by kompilował tylko po zmianach  i faktycznie presta znacznie przyśpieszyła - dzięki  - ale dziwne bo wcześniej próbowałem  chyba wszystkich kombinacji  

 

...a skoro jesteśmy temacie zna ktoś jakiś alllla poradnik do przyśpieszania i optymalizacji presty?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...