Jump to content

Zamawianie przez gości - błąd z wyborem płatności


LiderBudowlany

Recommended Posts

Witam, mam problem z formularzem zamówienia, mianowicie mam wyłączone całkowicie konta użytkowników, formularz zamówienia zrobiony jest więc tylko pod gości i mam wybrany sposób, że wszystko jest na jednej stronie. I wszystko jest w porządku kiedy klient najpierw uzupełnia swoje dane, kilka zapisz, wybiera metodę płatności (mam dwie, kurier i kurier za pobraniem) i pokazują mu się metody płatności, w przypadku kuriera jest to payu i przelew tradycyjny, a w przypadku kuriera za pobraniem jest opcja "za pobraniem". Problem pojawia się w momencie kiedy klient przejdzie do formularza zamówienia ale nie uzupełni swoich danych tylko najpierw wybierze sposób dostawy za pobraniem i dopiero wtedy uzupełni swoje dane i kliknie "zapisz", wtedy pojawia się problem, ponieważ cena wysyłki spada na tą za kuriera, w polu wysyłki również zaznacza się kurier, ale w metodach płatności pojawia się "za pobraniem" i klient może wtedy wybrać tą opcję a ja dostaję maila, że złożono zamówienie, wybrana wysyłka to kurier za pobraniem, ale cena wysyłki jest wpisana niższa, czyli na moją niekorzyść.

 

Screen jak to wygląda w formularzu: ebFW1H6.jpg

 

Czy ktoś przerabiał podobny problem? Jak można się z tym uporać, czy wie ktoś może jak przerobić ten formularz aby np. opcje dostawy były widoczne, ale wybranie swojej opcji było możliwe dopiero po uzupełnieniu swoich danych? Tak jak jest to w przypadku bloku płatności?

Link to comment
Share on other sites

Mam moduł "cashondeliveryplus", który właśnie umożliwia wpisanie dodatkowej opłaty za pobranie, tylko w moim przypadku nie mogę z niego korzystać, ponieważ sprzedajemy rolki maty termoizolacyjnej, która jedna waży 11kg i widełki w opłatach wysyłki są ustawione w ten sposób, że np. przy jednej sztuce za wysyłkę wychodzi 22zł, za pobraniem 25zł a przy kolejnych sztukach kwota ta się mnoży się przez ilość sztuk, czyli np. 3 sztuki to 66zł i 75zł za pobraniem, więc niestety tutaj stała dodatkowa opłata się nie sprawdzi.

 

Chyba że istnieje jeszcze inna wtyczka o podobnej nazwie która sprawdziła by się w moim przypadku?

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko robiłem ten sklep, wszelkie ceny, wytyczne jak to ma wyglądać ustala właściciel.

 

A czy ktoś mógłby posłużyć jakąś radą jak zrobić coś takiego, że np. opcje dostawy będą widoczne, ale nie będzie się dało wybrać metody dopóki się nie uzupełni danych osobowych? Próbowałem analizować blok płatności, żeby zastosować trochę zmodyfikowane rozwiązanie w bloku wysyłki, ale chyba wykracza to poza moją znajomość PHP, bo nie mogłem nawet odnaleźć które pliki odpowiadają za to czy w bloku płatności pokazuje się informacja "uzupełnij dane aby zobaczyć metody płatności" czy pokazują się już metody płatności.

Link to comment
Share on other sites

Robiłem coś podobnego i podejrzewam że chodzi Ci o OPC? Jeśli tak to masz kilka plików do edycji, nie pamiętam już które dokładnie edytowałem ale musisz zrobić kilka warunków, jeden musi sprawdzać czy klient zapisał swoje dane i czy jest zalogowany, drugi jeśli nie to ma wyświetlić informację o zapisaniu danych czy też logowaniu natomiast jeśli tak to ma wyświetlić możliwość wyboru dostawy i do tego trzeba by dołożyć jakieś przeładowanie żeby zawartość sie odświeżyła.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie chodzi o OPC, a samo logowanie mam w ogóle usunięte z formularza i w ogóle wszędzie na stronie, zakupy są tylko dla gości, a ten problem mnie trochę przerósł, ponieważ właśnie podobne rozwiązanie przy wyborze płatności nie jest umieszczony w pliku odpowiedzialnym za OPC tylko jest to chyba wydzielone w osobnych plikach i dlatego nie mogę sobie z tym poradzić, dlatego pytam, bo może ktoś zrobił coś podobnego u siebie i mógłby posłużyć częścią kodu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...