Jump to content

Prestashop 1.6 SMTP Mail Ayar Sorunu

falancas

Recommended Posts

IqhyY8I.png

Herkese merhaba. Yukarıdaki tablo ile Prestashop üzerinden test maili gönderilememektedir.

PHP mail() seçildiğinde herhangi bir sorun olmadan test maili gönderilmektedir.

Aynı zamanda, sunucuma kurmuş olduğum Roundcube mail sunucusu da sorunsuz çalışmakta, alış-veriş konusunda sorunu yoktur.

Sıkıntı sadece Prestashop üzerinden smtp ayarının kabul edilmemesidir. Yandex ve Gmail ile ayrı ayrı denedim fakat sonuca ulaşamadım. Buyrun efendim, bu da alınan hata mesajı.

vyt6X9g.png

Edited by falancas (see edit history)

• 3 months later...

Merhaba, ben de aynı sorunu yaşıyorum. Prestashop 1.6.0.14 versiyonunu kullanıyorum. Kendi smtp ayarlarımı kullanıca ben de aynı hatayı alıyorum. PHP'nin mail() işlevini kullanın (önerilen; çoğu çalışır) seçeneğini işaretlesem dahi

Hata: Lütfen yapılandırmanızı kontrol edin
Sending failed using mail() as PHP's default mail() function returned boolean FALSE.

hatası alıyorum.

Sorunu bir türlü çözemedim. Bütün alanları doğru dolduruyorum. Ancak olmuyor. Hosting firmam Marku.net. Onlara yazdım sabah ancak ilgili departmana iletildi diyor ancak daha dönüş olmadı. Sorun hosttan mı kaynaklanıyor bilmiyorum. Bilsem bekleyeceğim cevaplarını ancak bilmiyorum.

Bir de ben müşterilerin şifremi unuttum bölümünde de hata alıyorum. Müşteri şifremi unuttum dediğinde e posta gönderilemedi hatası alıyorum. Acaba bu da mı yukarıdaki sorundan kaynaklanıyor acaba

Merhaba hosting firması ile defalarca yazışma yaptım. Ancak herhangi bir sorun olmadığı söylediler. Müşteriler şifremi unuttum bölümüne girip yeni şifre talebi oluşturduklarında e posta gönderilirken hata oluştu diye hata veriyor. Ayrıca iletişim formunu doldurup mesajı gönder dedikten sonra da aynı hata veriyor ancak bana mail geliyor ancak müşteri bunun farkında olmuyor çünkü o hata alıyor. Hosting firması yazılımsal bir hata diyor. Ancak yazılımsal olmaması gerekiyor sonuçta bu kadar gelişmiş bir sistem de nasıl böyle hata olabilir ki. Bir türlü sorunu gideremiyorum. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Merhaba

Şu anda kendi smtp değerlerimi girdim. Şifremi unuttum bölümüne girip şifremi unuttum dersem mail geliyor. Ancak iletişim bölümünde mesaj atarsam ilk denemede mail gönderilemedi uyarısı çıkıyor. Hiç bir şey yapmadan tekrar gönder tuşuna bastığımda bu defa mesaj gönderildi diyor. Ancak işin ilginç tarafı iletişim formunda ilkinde hata verse de prestashop admin bölümüne mesaj ulaşıyor. Yani aslında hatalı gibi görünüyor ancak admin paneline mesaj ulaşıyor. Bu sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir.

Merhaba

Şu anda kendi smtp değerlerimi girdim. Şifremi unuttum bölümüne girip şifremi unuttum dersem mail geliyor. Ancak iletişim bölümünde mesaj atarsam ilk denemede mail gönderilemedi uyarısı çıkıyor. Hiç bir şey yapmadan tekrar gönder tuşuna bastığımda bu defa mesaj gönderildi diyor. Ancak işin ilginç tarafı iletişim formunda ilkinde hata verse de prestashop admin bölümüne mesaj ulaşıyor. Yani aslında hatalı gibi görünüyor ancak admin paneline mesaj ulaşıyor. Bu sorunun kaynağı ve çözümü ne olabilir.

adminde bütün mesajlar kaydolur eğer aktif ettiysen bunun smtp ayarları ile bir alakası yok.

ama ikinci denemede gönderiyor demen çok ilginç bir hata.

cache temizleyip denemekte fayda var.

• 7 years later...

Bitte helfen Sie mir Ich habe mit Google probiert mit Microsoft probiert Immer sterben same Problem

Connection could not be established with host smtp.office365.com [Network is unreachable #101]

Adsız.jpg

Edited by antikl
fehler angeben (see edit history)

20 hours ago, antikl said:

Bitte helfen Sie mir Ich habe mit Google probiert mit Microsoft probiert Immer sterben das gleiche Problem

Verbindung mit Host smtp.office365.com konnte nicht hergestellt werden [Netzwerk ist nicht erreichbar #101]

Adsız.jpg

problem çözüldü