Jump to content
  • 0

Podsumowanie zamówienia - płatność - kwota "z kosmosu"


jakubcieslak

Question

Testuję sklep na aktualnej wersji. Zastanawiam się, skąd bierze się wartość zamówienia w piątym kroku zamówienia - "Płatność". Przykładowo towar kosztuje 139zł brutto - (prawidłowo wyświetlane), razem produkty - 139zł brutto (wszystko się zgadza), dostawa 14,99zł brutto (prawidłowo wyświetlana). Ale jest też wiersz RAZEM wyświetlający wartość... 125,20zł... Już po przejściu krok dalej w podsumowaniu jest już prawidłowo zsumowana kwota za towar z dostawą.

post-895142-0-99853900-1419854318_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam!

Jestem tu nowy. Mam podobny problem ze sklepem, także wyświetlała mi się taka cena "z kosmosu". Jednak problem istnieje nadal, bowiem po włączeniu podatków w podsumowaniu wyświetla się:

  • produkty razem (brutto)
  • dostawa (brutto)
  • suma (netto)
  • podatek
  • razem (brutto)

Prowadzimy sklep detaliczny którego klientem docelowym jest osoba, która nie przywykła do VATów, cen netto itp. W zgodnej opinii wszystkich, którzy przy naszym sklepie pracują pokazywanie klientowi ceny netto, VATu i ceny brutto działa odstraszająco. W innych sklepach wszędzie, od ceny przy produkcje poprzez koszyk aż po podsumowanie zamówienia podawane są jednolicie ceny brutto.

 

W pierwszej opcji, o której pisał kolega Jakub (u mnie było analogicznie) wszystko było OK z wyjątkiem tego pierwszego podsumowania koszyka. W mojej opinii jest to błąd w module. Dało by się zrobić tak, żeby w tym podsumowaniu wyświetlała się cena brutto i żeby nie trzeba było wyszczególniać składowych (podsumowanie netto, podsumowanie VAT)? Dla firm to jest dobre rozwiązanie, ale dla klientów indywidualnych (zwłaszcza naszych, specyficznych) może niekoniecznie.

Pozdrawiam,

 

--------

Koledzy!

Ktoś? Coś? Cokolwiek?

Nie da się wyświetlać cen TYLKO brutto? Bez rozbijania na to, co opisałem powyżej? 

 

Marcin

Edited by MKmagic (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...